Zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i restauracje – otwarte!

  • 19.05.2020, 11:17
  • Krzysztof Kuźmicz
Zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i restauracje – otwarte!
Niemal tydzień po tygodniu zdejmowane są w Polsce kolejne obostrzenia, które wprowadzono po wybuchu pandemii koronawirusa. Tym razem pora na odmrożenie kolejnych branż – zakładów fryzjerskich i kosmetycznych oraz restauracji i kawiarni. Tak, jak w poprzednich etapach, także i w tym obowiązywać będzie jednak rygor sanitarny.

W poprzednich etapach luzowania obostrzeń zezwalano m.in. na wstęp do lasów, otwarcie sklepów w galeriach handlowych czy dostęp do boisk sportowych. Teraz przyszła pora na salony kosmetyczne i fryzjerskie, restauracje i kawiarnie, które zostały otwarte w poniedziałek 18 maja.

- Rząd wspiera przedsiębiorców we wszystkich wysiłkach dążących do pokonania koronawirusa - mówił premier Mateusz Morawiecki. - Powrót do normalności jest bardzo potrzebny i równocześnie możliwy dlatego, że chronimy się przez dystansowanie i stosowanie środków do dezynfekcji.

Jednocześnie warto pamiętać, że odmrażane gałęzi gospodarki jeszcze długo nie będą funkcjonować tak, jak przed pandemią. Jak poinformowano, w przypadku zakładów fryzjerskich i kosmetycznych konieczna będzie rezerwacja telefoniczna lub on-line. Będzie także obowiązek zasłaniania ust i nosa jeżeli zabieg na to pozwala oraz używanie ręczników jednorazowych gdy jest to możliwe.

 

WIĘCEJ W AKTUALNYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe