MOPS apeluje: nie składajcie wniosków o 500+

  • 19.05.2020, 11:22
  • Krzysztof Kuźmicz
MOPS apeluje: nie składajcie wniosków o 500+
Nie ma potrzeby składania nowych wniosków o świadczenie w ramach programu 500+, jeśli taki wniosek był złożony wcześniej – informuje pilski MOPS, który prosi o wstrzymanie się z dostarczaniem dokumentów.

Okres rozliczeniowy dla rodziców, którzy złożyli wcześniej wnioski o świadczenie 500+ kończy się 31 maja…przyszłego roku. Nie ma więc konieczności składania nowego wniosku, jeśli otrzymaliśmy już pozytywną decyzję w tej sprawie – informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pile.

- Prosimy w 2020 r. nie składać nowych wniosków na świadczenia dla dzieci, które mają już ustalone prawo do 31 maja 2021 r. – apeluje pilski MOPS.

Apel ma swoje mocne podstawy, bo w ostatnim czasie odnotowano spory wzrost liczby składanych wniosków, choć tak naprawdę nie ma takiej konieczności. Rodzice, którzy do tej pory otrzymywali świadczenia na swoje dzieci przez kilka najbliższych miesięcy mogą mieć spokojną głowę, bo nie utracą swoich praw.

 

WIĘCEJ W AKTUALNYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe