Matury wystartowały

  • 08.06.2020, 10:48
  • Krzysztof Kuźmicz
Matury wystartowały
Wystartowały matury. W tym roku zmian będzie mnóstwo, wszystko oczywiście w związku z koronawirusem. Nie zmienia się jedno – matury nadal uznawane są za najważniejszy egzamin w życiu.

Pierwsze egzaminy zostały przeprowadzone w poniedziałek rano. Wówczas tegoroczni maturzyści przystąpili do zmagań z językiem polskim. Plan na najbliższe dni jest bardzo napięty, bo matury zakończą się dopiero 18 czerwca egzaminem z języka niemieckiego.

Poniedziałek, 8 czerwca, g. 9.00 - język polski poziom podstawowy, g. 14.00 - poziom rozszerzony.

Wtorek, 9 czerwca, godz. 9.00 - matematyka poziom podstawowy

Środa, 10 czerwca, godz. 9.00 - j. angielski poziom podstawowy, g.14.00 - poziom rozszerzony.

Poniedziałek, 15 czerwca, g. 9.00 - matematyka poziom rozszerzony

Czwartek, 18 czerwca, g. 9.00 - j. niemiecki poziom podstawowy, g. 14 .00 - j. niemiecki poziom rozszerzony.

W tym roku z powodu zagrożenia zakażenia koronawirusem wprowadzono dodatkowe obostrzenia dotyczące egzaminów maturalnych.

- Ze względu na pandemię koronawirusa maturzyści nietypowo kończyli rok szkolny, podobnie w nieco innych warunkach będą zdawać egzaminy maturalne. Zostaną one przeprowadzone w kilkudziesięciu salach, by zachowana była odpowiednia odległość, maturzyści będą wyposażeni w maseczki, pomieszczenia będą odkażane. Szkoły pod względem bezpieczeństwa sanitarnego są dobrze przygotowane. Wierzę, że uczniowie dobrze również zdadzą egzaminy – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Egzaminy odbędą się w kilkudziesięciu salach, z zachowaniem odległości między stolikami. Szkołom przekazano 2100 maseczek oraz 60 przyłbic. Ponadto szkoły posiadają płyny dezynfekujące, rękawice. Uruchomiono także dodatkowe wejścia do szkół, aby maksymalnie rozładować zbiorowiska uczniów, a kadra pedagogiczna została odpowiednio przeszkolona.

W tym roku do egzaminu maturalnego przystąpi 970 uczniów, z czego zdecydowana większość, bo 692 osoby to tegoroczni maturzyści. Pozostali to osoby, które nie podchodziły do niego w poprzednich latach, podwyższające wynik lub zdające dodatkowy przedmiot albo poziom poszerzony. Na terenie Powiatu Pilskiego egzaminy odbędą się 9 szkołach (w tym w 8 w Pile) oraz w CKZiU w Wyrzysku.

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe