Zatrzymanie seryjnych włamywaczy

  • 16.06.2020, 08:30
  • iej
Zatrzymanie seryjnych włamywaczy
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy dokonywali na terenie naszego miasta serii włamań do różnych pomieszczeń. Łączna wartość strat, jaką ponieśli właściciele opiewa na blisko 12 tysięcy złotych.

 

Pod koniec maja bieżącego roku do pilskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do jednego z garaży na terenie naszego miasta, z którego zostały skradzione między innymi wartościowe elektronarzędzia i sprzęty przemysłowe o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych.

Sprawą od razu zajęli się pilscy kryminalni, którzy zaledwie kilka dni później zatrzymali sprawców na gorącym uczynku podczas ich kolejnego przestępczego działania. Dwoje mężczyzn w wieku 43 lat włamało się po raz kolejny, tym razem do jednej z pilskich hurtowni alkoholu, skąd zabrali ponad 260 puszek i 240 butelek różnego rodzaju piwa, a także 24 butelki z winem, o łącznej wartości blisko 1800zł.

W toku wykonywanych przez pilskich kryminalnych czynności ustalono także, że to nie jedyne przestępstwa, które mają na swoim koncie mężczyźni. W czerwcu dokonali także włamań do dwóch innych budynków na terenie Piły, skąd skradli m. in. laptopa, kamery, przewody elektryczne, a także elementy aluminiowej zabudowy ściennej, których łączna wartość wyniosła ponad 6500zł.

Z uwagi na popełnione przestępstwa Sąd Rejonowy w Pile zadecydował, że mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za swoje nielegalne działanie, wymiar kary jaki zostanie wobec nich zastosowany może wynieść nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. Wojciech Zeszot

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe