Znieważono czarnkowską policję - hejterzy zatrzymani

  • 17.07.2020, 14:09 (aktualizacja 17.07.2020, 14:12)
  • Anna Czapla-Furtacz
Znieważono czarnkowską policję  - hejterzy zatrzymani
Czarnkowska policja zatrzymała sześć osób, które w Internecie znieważały i groziły funkcjonariuszom. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy KPP Czarnków:- Każdego dnia policjanci z naszej komendy podejmują kilkadziesiąt interwencji, które prowadzone są zgodnie z najwyższymi standardami i w poczuciu odpowiedzialności, jaką daje noszenie munduru. Nie ma zgody na działania mające na celu dyskredytowanie, oczernianie, czy znieważanie funkcjonariuszy w związku z ich czynnościami. Nie może być pobłażania dla osób, które targane osobistymi pobudkami kierują wobec policjantów bezprawne groźby czy też nawołują do popełnienia przestępstwa na ich szkodę.

A z tym właśnie ostatnio funkcjonariusze z czarnkowskiej komendy mieli do czynienia. Sprawa związana była z jedną z majowych interwencji, podczas której został zatrzymany 25-letni mieszkaniec gminy Czarnków. To przestępca z wyrokiem na koncie (za włamania), poszukiwany przez sąd. Na dodatek miał przy sobie narkotyki i kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. Chciał uciec policji, by uniknąć więzienia.

Jak informuje pani rzecznik, w trakcie interwencji, podczas której nastąpiło zatrzymanie 25-latka, jego rodzina nagrała fragment przebiegu zdarzenia i zamieściła go w sieci. Wtedy pod filmami ukazały się wpisy i komentarze negujące pracę policjantów. W rezultacie doprowadziły one do fali hejtu wobec mundurowych.

Karolina Górzna-Kustra:- W sprawie tej zostało wszczęte postępowanie, nadzorowane przez trzcianecką prokuraturę. W jego efekcie autorzy wpisów, wyczerpujących znamiona przestępstw takich jak groźby karalne i znieważenia, zostali zatrzymani kilka dni temu przez czarnkowskich policjantów. W sumie mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn i dwie kobiety. Cała szóstka trafiła do komendy, gdzie usłyszała zarzuty. To mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku od 19 do 37 lat. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Przeprosili za swoje zachowanie. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Jak informuje policja, sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są czynności zmierzające do zatrzymania kolejnych osób.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe