Kolejne 6 miliardów na pomoc samorządom

  • 08.09.2020, 10:07 (aktualizacja 08.09.2020, 10:21)
  • Krzysztof Kuźmicz
Kilkadziesiąt milionów złotych w Północnej Wielkopolsce, kilkaset w całym województwie i 6 miliardów w skali kraju – takie środki mogą wkrótce trafić na konta samorządów. Pieniądze przekazane w ramach pierwszej edycji trafiły właśnie do zainteresowanych.

Pierwsza edycja Funduszu Inicjatyw Samorządowych, przemianowanego później na Fundusz Inicjatyw Lokalnych była odpowiedzią rządu na pandemię i spowolnienie gospodarki. Samorządy chętnie sięgały po środki, tym bardziej, że już samo złożenie wniosku było równoznaczne z przyznaniem wsparcia. To trafiło właśnie do zainteresowanych.

- Kilka tygodni temu, na przełomie czerwca i lipca mówiliśmy o Funduszu Inicjatyw Samorządowych. To pieniądze, które miały trafić do wszystkich samorządów, które złożyły właściwe wnioski. Wówczas niektórzy samorządowcy, głównie związani z opozycją mówili, że dajemy im „kartoniki”, a tych pieniędzy nigdy nie zobaczą. Otóż w tym tygodniu środki te trafiły już do samorządów gminnych czy powiatowych – powiedział poseł Marcin Porzucek.

A mowa o niebagatelnych środkach, bo chociażby gmina Piła otrzymała 6 mln zł, powiat pilski 4 mln zł, gmina Szydłowo 2 mln zł, a Łobżenica 1 mln zł. Znalazły się także środki w wysokości 500 tys. zł dla pozostałych gmin powiatu pilskiego. Środki z tego funduszu, nazwanego ostatecznie Funduszem Inicjatyw Lokalnych trafiły także do gmin ościennych. Na tym jednak nie koniec, bo już wkrótce kolejny nabór wniosków i kolejne miliony do zdobycia.

- Rusza nabór na drugi etap Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Chciałem zachęcić wszystkich samorządowców do przygotowania stosownych wniosków inwestycyjnych. Ten nabór będzie już odbywał się na innych zasadach, a więc środki nie będą przyznawane z automatu, tylko będzie komisja oceniająca wnioski – podkreśla poseł Porzucek.

 

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W NAJNOWSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe