Zgłaszał fikcyjne szkody

  • 15.09.2020, 09:58
  • iej
Zgłaszał fikcyjne szkody
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mieszkańca powiatu pilskiego, który wyłudzał odszkodowania od jednej z państwowych firm ubezpieczeniowych. Sprawca w przeciągu kilku lat zgłosił 13 szkód majątkowych na kwotę ponad 21 tys. złotych. Część z nich okazała się fałszywa. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

W wyniku przepięć spowodowanych wyładowaniami atmosferycznymi i burzami w domu "pechowca" kilkukrotnie na przestrzeni paru miesięcy miało dojść do uszkodzenia sprzętu elektronicznego m. in. telefonów komórkowych, laptopa, telewizora. Wątpliwości budziły również zgłoszone zalania innych sprzętów domowych.

Podczas prowadzonej sprawy śledczy ustalili, że część zgłoszeń była fikcyjna. W większości przypadków mężczyzna powtarzał schemat, w którym nie okazywał ubezpieczycielowi uszkodzonego sprzętu, tłumacząc, że jest on w serwisie. Analizy zebranego materiału dowodowego potwierdziła się, że dokumentacja oraz okoliczności w jakich miało dojść do szkód są wątpliwe.

W ostatnim czasie mężczyzna zgłosił uszkodzenie drona. Policjanci podczas przeszukania mieszkania znaleźli sprawne urządzenie, który oficjalnie miało być sprzedany innej osobie. W ten sposób policjanci udaremnili wypłatę kolejnego fikcyjnego odszkodowania na kwotę ponad 3 tys. złotych.

Ustalono, że 30-latek z powiatu pilskiego w sumie wyłudził kwotę ponad 13 tys. złotych. W tej sprawie usłyszał łącznie 8 zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jędrzej Panglisz

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe