Mikołaj z życiówką!

  • 24.09.2020, 11:39 (aktualizacja 24.09.2020, 11:43)
  • mario
Mikołaj z życiówką! Uczestnicy Mistrzostw Polski U18, od lewej Mikołaj Czechowicz, Mikołaj Szarejko, Norbert Śliwiński i Marcin Król.
Lekkoatleci PLKS Gwda Piła, po udanym występie w ubiegłotygodniowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Radomiu, wystartowali równie dobrze w kolejnych dwóch imprezach mistrzowskich, wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego, w których zdobyli łącznie 26,5 pkt.

Podobnie jak tydzień temu juniorzy, również juniorzy młodsi startowali na  nowoczesnym obiekcie w Radomiu. Świetnie spisał się Mikołaj Czechowicz, który w biegu na 2000prz zajął szóstą lokatę z czasem 6:16,42, bijąc rekord życiowy o 12 sekund. Ósmą lokatę wywalczył Marcin Król w skoku wzwyż z wynikiem 188 cm. Pierwszym, który nie wszedł do finału B był Mikołaj Szarejko, który na dystansie 400 ppł uzyskał rezultat 58,90. O pechu może mówić 16-letni Norbert  Śliwiński, który w tłoku podczas pokonywania przeszkody w biegu na 2000 został potrącony przez jednego ze startujących. W konsekwencji tego upadł, szybko jednak „pozbierał się”. Nie mogło być jednak mowy o satysfakcjonującym rezultacie. Jak sam powiedział po biegu, przyda się zdobyte doświadczenie w przyszłym roku, w którym będzie miał okazję jeszcze startować w tej kategorii. Równolegle w tym samym czasie, w Karpaczu odbywały się Mistrzostwa Polski na 10 km. Świetnie w tych zawodach wystartowała Rozalia Gapska, która w kategorii  młodzieżowej U23 wywalczyła wysoką piątą lokatę, w czasie 37:44,57.

M. Markowski

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
podstawówka VII
podstawówka VII 24.09.2020, 16:43
Ja nie wiem, jak można zdobyć 0,5 punktu. Pół punktu to też punkt.

Pozostałe