Stężalski najwyższych lotów

  • 30.09.2020, 02:27
  • mario
Stężalski najwyższych lotów
Decydenci z Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych – Aeroklubu Ziemi Pilskiej, na każdym kroku przypominają, że w kategorii seniorów, są nadal medalowym numerem jeden w Pile. Ostatnie zdobycze niech będą tego najlepszym dowodem. Ale co z tego wynika?

Po zmianie kierownictwa pilskiego lotniska oddycha się im znacznie lepiej! Cały czas to podkreślają: nareszcie czujemy się jak w domu…

 

Aeroklub Polski, Komisja Modelarska AP oraz Stowarzyszenie Lotnicze Orzeł przygotowali dla modelarzy 85. Otwarte Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających w konkurencjach F1A, F1B, F1C, F1Q. Impreza odbyła się na Lubelszczyźnie, dokładnie  na lądowisku Podlodów. Tam także znają już Piłę!

O Dariuszu Stężalskim słyszeli już nie raz, ale teraz mówiono o im jeszcze głośniej. Ów miłośnik modelarstwa w Podlodowie znokautował swoich rywali.

W klasie szybowców F1A – tej najbardziej obsadzonej (42 zawodników), Dariusz Stężalski najpierw wylatał sobie - max ilością punktów - miejsce w ścisłej czołówce, a w dogrywce pokonał ubiegłorocznego Mistrza Polski - Michała Śliwińskiego z Aeroklubu Podkarpackiego.

- Styl w jakim tego dokonał był najwyższych lotów, a warunki pogodowe były dość złożone – podkreślali obserwatorzy modelarskiego championatu.

Pozostali tj: Hubert Niezborała i Jakub Jaraczewski, spisali się bardzo dobrze, co zespołowo dało pilanom brązowy medal!

Niezmiernie zadowolony z sukcesu pilskich modelarzy był szefujący klubem Ryszard Lewandowski. Ów, słynący nie tylko z ściętej riposty, podsumował: Biorąc pod uwagę niedawno rozegrane Mistrzostwa Polski w klasie F1A Standard osiągnięte wyniki można powiedzieć iż ,, Piła szybownikami stoi i basta”. Podkreślę tu świetną atmosferę rozegranych zawodów (w czym zasługa kolegi Norberta Suwały z Aeroklubu Polskiego), która stała się jakby kontynuacją zawodów z Broczyna, co napawa optymizmem na przyszłość, bo ostatnio różnie z tym bywało.

Dodawał też: Przed naszymi pozostało już tylko obrona zdobytych w ubiegłym roku Pucharów Polski (Niezborały w klasie Standard i Stężalskiego w klasie otwartej). Szanse są duże bo po pierwszej rundzie prowadzą…

Mariusz Markowski

 

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe