Piła przesuwa program szczepień dla seniorów

  • 09.10.2020, 13:59
  • Krzysztof Kuźmicz
Piła przesuwa program szczepień dla seniorów
Program darmowych szczepień przeciwko grypie dla seniorów z Piły został odłożony w czasie. Wszystko z powodu braku szczepionek na rynku. Z samego pomysłu gmina jednak nie rezygnuje.

Po raz pierwszy o programie bezpłatnych szczepień przeciwko grypie, które miała sfinansować gmina Piła mogliśmy usłyszeć na początku września. Z informacji wynikało, iż z darmowych szczepień będzie mogło skorzystać 2 200 mieszkańców Piły powyżej 65. roku życia.

- Mamy świadomość, że osoby starsze są mocniej narażone na powikłania związane z grypą czy koronawirusem. Dlatego postanowiliśmy uruchomić specjalny program szczepień przeciw grypie dla seniorów. Z darmowych szczepień przeciwko grypie będą mogli skorzystać pilanie w wieku 65 lat i starsi – mówił prezydent Piotr Głowski.

Okazało się jednak, że plany jedno, a rzeczywistość drugie. Gminie Piła nie udało się znaleźć podmiotu, który podjąłby się realizacji tego programu. Pierwszy przetarg należało zatem unieważnić, bo na rynku po prostu brakuje szczepionek.

- Niedawno rozmawialiśmy z przedstawicielem jednej z sieci aptek w Pile i oni również nie mają szczepionek – poinformował prezydent Głowski tłumacząc dlaczego przetarg musiał zostać odwołany.

Niemniej gmina Piła liczy, iż w najbliższym czasie problem uda się rozwikłać i szczepienia będzie można przeprowadzić na szeroką skalę. By ułatwić możliwość startu w przetargu potencjalnie zainteresowanym stronom, postanowiono rozbić realizację zadania na dwie równe części. To oznacza, że jeden podmiot przeprowadzi tysiąc szczepień, a drugi pójdzie jego śladami wykonując ich dokładnie taką samą liczbę.

- Podjęliśmy również decyzję, że damy dłuższy czas, bo do końca tego miesiąca na składanie ofert. Daliśmy także dłuższy czas na rozpoczęcie szczepień – powiedział prezydent Głowski.

To oznacza, że program darmowych szczepień powinien, w nowej wersji, rozpocząć się najpóźniej 15 listopada i zakończyć do 31 grudnia tego roku. Obecnie jednak nie ma gwarancji, że i tym razem nie trzeba będzie obejść się smakiem, bo dostępność szczepionek na rynku nadal jest znikoma.

 

CAŁY ARTYKUŁ PRZECZYTASZ RÓWNIEŻ W NAJBLIŻSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO. W KIOSKACH JUŻ OD 13 PAŹDZIERNIKA

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe