Zmiana w zarządzie powiatu pilskiego

  • 24.11.2020, 10:15
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Pile
Zmiana w zarządzie powiatu pilskiego Starostwo Powiatowe w Pile
Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Pile dokonano wyboru nowego Członka Zarządu Powiatu w Pile. Została nim Emilia Załachowska, obecna radna Rady Powiatu w Pile z ramienia Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe, dotąd przewodnicząca Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Sekretarz Rady.

- To osoba kompetentna, odpowiedzialna, godna zaufania, od lat działająca na rzecz lokalnej społeczności. Serdecznie gratuluję wyboru i jestem przekonany, że będzie nam się bardzo dobrze współpracować - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Emilia Załachowska zastąpiła na tym stanowisku Przemysława Pochylskiego, który złożył rezygnację ze względu na swoje plany zawodowe.

- Dziękuję za współpracę, za to, że mogłem mieć swój udział w rozwoju powiatu pilskiego – powiedział.

Przemysław Pochylski zasiadał w Zarządzie Powiatu w Pile ponad 5 lat, jako Etatowy Członek Zarządu od 31 marca 2016 r., kiedy raz pierwszy stanowisko Starosty Pilskiego objął Eligiusz Komarowski, ponownie po wyborach samorządowych w 2018 r. - jako Członek Zarządu Powiatu w Pile. 

- Współpraca ta była bardzo owocna. Życzę  powodzenia w realizacji kolejnych planów życiowych -  podsumował starosta Eligiusz Komarowski.

Przemysław Pochylski nadal jest radnym Rady Powiatu w Pile z ramienia Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe w Pile.  

Emilia Załachowska jest absolwentką Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, gdzie zdobyła tytuł magistra inżyniera rolnictwa. Jest mieszkanką gminy Kaczory, zawodowo związana z branżą rolniczą. W latach 2011 – 2018 przez dwie kadencje była sołtysem Równopola, w gminie Kaczory. Cieszy się dużym zaufaniem lokalnej społeczności, zwyciężyła w plebiscycie „Mistrzowie Agro Wielkopolski 2017”, w kategorii Sołtys Roku. W latach 2017/2018 pełniła również mandat radnej Gminy Kaczory. Od 2018 r zasiada w Radzie Powiatu w Pile. Jest mężatką, mamą dwóch synów.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Pile

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
osservatore pilano
osservatore pilano 26.11.2020, 15:07
Przemek Pochylski zagrał szlem bez atu
Wrobił Załachowską do władzy powiatu oj ra tarira oj ra tarira oj ra tarira raz dwa trzy.
Przemyślid
Przemyślid 24.11.2020, 19:56
Dlaczego Pochylski odszedł? Jest szykowany na jakąś fuchę, czy też zasugerowano mu rezygnację?
suweren
suweren 25.11.2020, 14:39
Elektorat nie znosi odejść sugerowanych.

Pozostałe