Jest wsparcie i talent ma szanse się rozwijać!

  • 01.12.2020, 20:33
  • mario
Jest wsparcie i talent  ma szanse się rozwijać!
Dla najmłodszych przedstawicieli ta dyscyplina podnosi przede wszystkim rozwój motoryczny i daje wiele radości i zabawy. Jednak im dalej w las, tym bardziej to kosztowna zabawa. Wiedzą o tym doskonale m.in. państwo i Anna i Zbigniew Gogulscy.

Ostatnie trudne czasy to jednak kolejne, jakże owocne miesiące wytężonej pracy i sukcesów młodego tenisisty z Piły. Kuba Gogulski zwyciężał w prestiżowych turniejach w Chorzowie i w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego oraz zanotował bardzo udany występ w Toruniu.

 

Niejednokrotnie gościł na łamach Tygodnika Nowego, młody utalentowany i najważniejsze, mający wsparcie ma nie tylko rodziców, ale i przyjaciół, znajomych, ludzi, którzy potrafią się dzielić.

Na początku drugiego tygodnia października Kuba Gogulski uczestniczył w turnieju wyższej kategorii wiekowej do lat 18. Okazał się być rewelacją Wojewódzkiego Turnieju Juniorów w Chorzowie. Pokonał wielu zawodników wyżej sklasyfikowanych, i stał się niepokonanym także w finale.

Pod koniec miesiąca okazał się najlepszy w grze deblowej w Ogólnopolskim Turnieju do lat 16 w Akademii Tenisowej w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego. W singlu Kuba doszedł do ćwierćfinału, przegrywając w super tie-breaku ze zwycięzcą turnieju.

 Toruniu  podczas kolejnego ogólnopolskiego eventu do lat 16, pilanin - na 32 uczestników – zajął w deblu trzecie miejsce.

Bardzo dobre wyniki w ostatnich turniejach to przede wszystkim zasługa ciężkiej pracy na treningach tenisowych. Te nadal  Kuba realizuje pod okiem Wojciecha Jury. Ów szkoleniowiec podkreślał już na naszych łamach o perspektywicznej wartości Kuby.

Teraz do współpracy Wojtek namówił jeszcze swojego tatę Przemysława, który Kubę wspiera pod względem konsultacji ortopedycznych. Jest też Rajmund Pilecki.

Zresztą osób wspierających młodego tenisistę z Piły przybywa. Rodzice Kuby  treningi ogólnorozwojowe z Ignacym Krzewiński z PLKS Gwda. Na bieżąco podkreślana jest pomoc Zenona Paprockiego, za którego przyczyną jest łatwiej pokrywać koszty związane z wynajmowanie kortów tenisowych.

Zaangażowanie zawodnika połączone ze wsparciem sponsorów przynosi widoczny rozwój. Wiedza o tym wspomagający go Henryk Kraczkowski i Paweł Paliniewicz z firm FORD AUTO KAMAG i PAWTRANS.

Jeszcze w tym roku w planach Kuby turniej w Gdańsku i Puszczykowie. Są to imprezy wchodzące w skład OTK 16 i Super Serii.

Mariusz Markowski

 

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe