Billboardy do usunięcia

  • 05.01.2021, 11:56 (aktualizacja 05.01.2021, 11:59)
  • Krzysztof Kuźmicz
Billboardy do usunięcia Urząd Miasta Piły
Od września minionego roku w Pile obowiązuje uchwała krajobrazowa. Wkrótce ma się rozpocząć egzekwowanie jej zapisów, tam gdzie uchwalone zasady nie są przestrzegane.

- Przypominamy, że od 2 września bieżącego roku, w Pile obowiązują nowe zasady umieszczania w przestrzeni miejskiej: reklam w tym bilbordów oraz szyldów. Nowe reguły umieszczania na terenie miasta materiałów promocyjnych i reklamujących, określa uchwała krajobrazowa, którą Rada Miasta Piły przyjęła 28 kwietnia bieżącego roku. Zachęcamy do zapoznania się z jej zapisami, bowiem reklamy w tym bilbordy i szyldy umieszczone niezgodnie z przepisami, będą musiały zostać usunięte – informuje Urząd Miasta Piły.

To oznacza, że wszystkie billboardy czy inne formy reklamy, które nie wpisują się w obowiązujące w Pile reguły muszą zostać zlikwidowane. Taki obowiązek spoczywa na właścicielach, na których spadną również koszty usunięcia reklam niezgodnych z uchwałą krajobrazową.

- Założenia i zasady funkcjonowania reklam w miejskiej przestrzeni publicznej, zawarte w projekcie tak zwanej „uchwały krajobrazowej”, oparte są na przepisach ustawy przyjętej przez parlament w 2015 roku. Celem przyjętych przez radnych nowych regulacji, jest natomiast uporządkowanie i ochrona przestrzeni publicznej w Pile – w tym obiektów zabytkowych. Warto podkreślić, że zasady na jakich w Pile można umieszczać reklamy bilbordy i szyldy, zostały zgodnie z przepisami przesłane do zaopiniowania przez podmioty gospodarcze i instytucje, a następnie wyłożone do publicznego wglądu. Dodajmy także, że proces wprowadzania w życie zapisów uchwały jest długotrwały i pozwala właścicielom reklam wypełnić obowiązujące umowy. Z tym zastrzeżeniem jednak, że dotyczy to wyłącznie reklam postawionych legalnie – podkreśla Urząd Miasta Piły.

 

WIĘCEJ W AKTUALNYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe