Od świata oddziela go mur

  • 04.02.2021, 10:44 (aktualizacja 04.02.2021, 10:46)
  • eEs
Od świata oddziela go mur
Chłopiec rozwija się zdecydowanie wolniej niż jego rówieśnicy. - Praktycznie od początku wiedzieliśmy, że jego rozwój jest inny, nie wiedzieliśmy jednak, dlaczego. Po kilku miesiącach poszukiwań diagnozy okazało się, że Robert cierpi na autyzm atypowy oraz upośledzenie umysłowe. Zaczął mówić, mając 5 lat – mówią rodzice.

Cała rodzina nauczyła się żyć z diagnozą, a terapia Roberta stała się codziennością.

- Przez wszystkie lata światem, w którym najchętniej syn przebywał, był świat książek. Dostawał je na urodziny, święta, a czasami po prostu bez okazji – bo udało się znaleźć w księgarni tę, której jeszcze nie miał. Książki to jego pasja, coś, co daje mu radość. Wydawało mi się jednak, że to „coś” to za mało, chciałam dla mojego syna czegoś więcej, czegoś, co by połączyło nasze światy.

Okazuje się jednak, że Robert ma o wiele więcej zainteresowań, a nawet jedno, wielkie marzenie.

- Jednego dnia wybraliśmy się do parku rozrywki. Nie spodziewałam się, że coś przyciągnie uwagę Roberta, raczej obawiałam się hałasu, świateł, tłumu. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy Robert, mijając tor gokartowy, wręcz wyrwał się przed nas, by wsiąść na gokart! Znaleźliśmy to! To, co połączyło nas wszystkich. Od tego dnia naszym marzeniem stał się zakup roweru trójkołowego, który pomoże nam wspólnie spędzać wolny czas, razem podróżować – mówi mama Roberta.

Marzenie chłopca można spełnić poprzez kontakt z Fundacją Złotowianka, której Robert jest podopiecznym. Na stronie Fundacji założono zbiórkę pieniędzy na zakup roweru trójkołowego dla 15-latka.

eEs

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe