Dwa miliony na pszczoły

  • 26.02.2021, 12:19
  • Krzysztof Kuzmicz
Dwa miliony na pszczoły
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przeznaczy aż dwa miliony złotych na wsparcie zakupu pokarmów pszczelich. Po środki mogą sięgnąć organizacje pożytku publicznego prowadzące pasieki.

To kolejna inicjatywa sygnowana znakiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego mająca za zadanie wsparcie pszczelarzy czy też organizacji działających na rzecz tych pożytecznych owadów.

- Zakres zadania obejmuje zakup ciast, past cukrowych stosowanych w dokarmianiu rodzin pszczelich produkowanych pod nadzorem weterynaryjnym oraz ze stosownym certyfikatem do stosowania dla gatunku Apis Meliffera oraz dystrybucja zakupionych pokarmów wśród pszczelarzy na terenie Województwa Wielkopolskiego. W ramach realizacji zadania wymaga się, aby dostawca do każdej dostarczonej partii paszy dla pszczół okazał stosowne dokumenty obrazujące dopuszczenie do stosowaniu w dokarmianiu pszczół – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Wnioski można składać do 12 marca 2021 roku do godz. 15:30, osobiście, za pośrednictwem poczty lub kuriera, w godzinach pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w sekretariacie departamentu rolnictwa i rozwoju wsi (pok. 564) przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu /kod pocztowy 61 - 714/. O przyjęciu oferty decyduje data wpływu oferty do siedziby departamentu (nie decyduje data stempla pocztowego).

Uprawnionymi do składania ofert są:

1. organizacje pozarządowe w rozumieniu art.3 ust. 2 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,

2. podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe