Już jako 14 latka urzekła nas hartem ducha

  • 10.03.2021, 06:11
  • mario
Już jako 14 latka urzekła nas hartem ducha
Rozwija się prawidłowo, najwyższy już jednak czas, na to by wyspecjalizowała się w danej konkurencji…

W Żerkowie, na trudnych i selektywnych trasach, popis dała nie tylko Zuzanna. Słowa uznania należą się także Mikołajowi i Norbertowi!

 

Śledzimy progres jej wyników bodajże od 2018 roku. Była wówczas 12 letnią, ale jakże już utytułowaną zawodniczką. Tak! Zwyciężczyni Czwartków LA, ba już nawet rekordzistka Polski, w stawce U14 wygrała w biegu na 300m w Ogólnopolskich Zawodach „Nestle Cup 2018”, które już tradycyjnie co roku odbywają się na stadionie AWF w Warszawie.

Już jako 14 latka urzekła nas hartem ducha, gdy zupełnie niesłusznie zdyskwalifikowano ją w warszawskich zawodach. Tak! Pochodząca z Międzychodu Doroba, mogła mówić o wielkim pechu.

Po pasjonującym biegu na 600 m, w najsilniejszej serii zajęła trzecią lokatę z rekordowym wynikiem 1:35,04. W momencie gdy przygotowywała się do wejścia na podium dowiedziała się, że została zdyskwalifikowana za prawdopodobne nadepnięcie na linię należącą do sąsiedniego toru. Szkoda tylko, że sędziowie nie wzięli wówczas pod uwagę filmu z biegu, będącego w dyspozycji trenera. Utalentowana Zuzia przyjęła decyzję sędziów z godnością.

Pisaliśmy wówczas, że swój wysoki poziom udowodnić będzie mogła w przyszłym roku bo jeszcze nadal będzie młodziczką.

Teraz tylko potwierdza nie tylko nasze prognozy.

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła rozpoczęli teraz krótki sezon przełajowy od startu w Przełajowych Mistrzostwach Polski LZS w Żerkowie.

- Krótki dlatego, że część imprez przełajowych, w tym przede wszystkim Przełajowe Mistrzostwa  Polski i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Przełajach zostały  w kalendarzy PZLA zaplanowane na listopad. Wiosną odbędą się  m.in.  Międzywojewódzkie  Mistrzostwa Młodzików w Przełajach – wyjaśnia Zbigniew Łapacz z PLKS Gwda.

         Na trudnych i selektywnych trasach przełajowych w Żerkowie wystartowało ok. 500 uczestników z całego kraju. Świetnie w tych zawodach wystartowała 15-letnia Zuzanna Doroba, która w swojej konkurencji  1500 m młodziczek zdecydowanie zwyciężyła, potwierdzając, że jej duży talent rozwija się prawidłowo.

- Przynależność do ścisłej czołówki krajowej potwierdzili też Mikołaj Czechowicz, który zajął  wysokie szóste miejsce w kategorii juniorów na 4000 m i Norbert Śliwiński jedenasty w kategorii juniorów młodszych na 3000m. Zwłaszcza te dwie kategorie były bardzo mocno obsadzone przez ścisłą czołówkę krajową, medalistów Mistrzostw Polski. Satysfakcjonujące były też miejsca innych biegaczy Gwdy, którzy swoimi zdobytymi punktami przyczynili się do zespołowego zwycięstwa w tych zawodach przez reprezentację Wielkopolski – podkreśla kierownik sekcji LA, a zarazem trener PLKS Gwda Zbigniew Łapacz.

Ponadto miejsca w czołówce zajęli:   9 m - Kajetan Kasprzak 1000m kat. dzieci, 11 m - Grzegorz Sarbak 4000 młodzieżowcy,  12m – Mieszko Tobera 4000 m młodzieżowcy, 17m - Agata Łańska 1500 m młodziczek.

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe