Pojedzie do Tokio!

  • 03.05.2021, 06:33
  • mario
Pojedzie do Tokio!
Ależ ten Chorzów szczęśliwy! Złoto i srebro Klaudii Adamek na Mistrzostwach Świata!!! Niewiarygodne? Ale prawdziwe!

 

W Chorzowie na Stadionie Śląskim podczas rozgrywanych World Athletics Relays Silesia 21 - Mistrzostwa Świata w biegach sztafetowych, rewelacyjny występ w reprezentacji Polski zanotowała Klaudia Adamek.

W sobotę w sztafecie 4 x 100 m w składzie Paulina Guzowska, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska, Pia Skrzyszowska z wynikiem 43,64 zajmuje w swoim biegu drugie miejsce, awansując do niedzielnego finału, co dawało już wtedy awans sztafety do Igrzysk Olimpijskich w Tokio!

 I tym sposobem pilska Gwardia może pochwalić się drugim wychowankiem na Igrzyskach Olimpijskich. Przypomnijmy, że pierwszym był tyczkarz Przemysław Czerwiński w Pekinie w 2008 roku.

- Niedziela należała do Klaudii – podkreśla wieloletni działacz Gwardii Jerzy Żyliński. - Wychowanka trenera Romana Marciniaka w finałowym biegu sztafety 4 x 100 m, w którym nastąpiła jedna zmiana, gdzie w miejsce Pauliny Guzowskiej na pierwszej zmianie pobiegła Magdalena Stefanowicz. zdobywa srebrny medal z wynikiem 44,10. Wynik nie miał tu większego znaczenia tym bardziej, że warunki atmosferyczne były fatalne temperatura 7 stopni, a odczuwalna 2 stopnie Celsjusza, co stwarzało realne zagrożenie kontuzji – dopowiada Żyliński.

I uwaga! Klaudia nie mogła razem koleżankami cieszyć się ze zdobytego medalu i udzielać wywiadu  w TV  gdyż musiała udać do Cool Roomu, aby wziąć udział w sztafecie 4 x 200 m.

Ale proszę uważać! Po 20 minutowej przerwie Klaudia z koleżankami Pauliną Guzowską, Kamilą Cibą i Marleną Golą zdobywa złoty medal poprawiając ponad czterdziestoletni rekord Polski i uzyskuje rezultat 1:34,98 ! 

Wielkie gratulacje dla duetu Klaudia Adamek i trenera Romana Marciniaka oraz dla całej Gwardii za wychowanie olimpijki Adamek.

Bardzo się cieszymy!

Mariusz Markowski.

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe