Oj będzie sie działo

  • 19.05.2021, 18:22
  • mario
Oj będzie sie działo
Już za dwa dni, w hali sportowej Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile, wystartują Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. To prestiżowa impreza sportowa, której współorganizacją kolejny raz zajmie się pilska Uczelnia.

W tym roku, zawody trwać będą od 21 do 23 maja. W weekend, na matach zmierzą się kobiety i mężczyźni w kilkunastu kategoriach wagowych. Część z nich bronić będzie tytułów mistrzowskich.

Do grupy tej, należy również bardzo silna reprezentacja PUSS w Pile, w skład której wchodzą: Tomasz Drzewiecki (ubiegłoroczny złoty medalista), Paula Kułaga (ubiegłoroczna złota medalistka), Adam Stodolski (ubiegłoroczny wicemistrz),
Katarzyna Wiszniewska (trzykrotna medalistka mistrzostw Polski seniorek), Jakub Serwatka, Oliwia Cebieniak oraz pierwszy raz student programu Erasmus – Maharram Shakaraliyev.

Zapowiadają się więc ciekawe rywalizacje o miejsca na podium.

Warto podkreślić, iż udział w mistrzostwach potwierdzili medaliści AMP z roku 2019 i 2020, medaliści ostatnich Mistrzostw Polski Seniorów, uczestnicy tegorocznych Mistrzostw Europy z Lizbony, oraz zawodnicy zakwalifikowani do udziału w Mistrzostwach Świata – Budapeszt 2021.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się walki kobiet w kat. -52 kg, -78 kg i +78 kg. W tych grupach spotka się najwięcej medalistek AMP z lat 2019 i 2020. Podobnie jest w kat. wagowych mężczyzn.

Tytułu Akademickich Mistrzów Polski w judo, wywalczonego na pilskiej macie w roku 2020 bronić będzie m.in. Paula Kułaga – Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile, w wadze +78 kg (złota medalistka MP, srebrna medalistka PŚ, powołana na MŚ 2021), a także Tomasz Drzewiecki – Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile, w wadze -90 kg (złoty medalista AMP 2019 i 2020)

UWAGA: Niebywałą ochotę na najwyższy stopień na podium przejawia zawodnik z plakatu AMP 2021, Adam Stodolski (srebrny medal w 2020), uczestnik ME z Lizbony, powołana na MŚ Budapeszt 2021, zawodnik gospodarzy.

Oj będzie się działo!

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe