Jest złoto - byłam głodna startów!

  • 27.05.2021, 08:47
  • mario
Jest złoto - byłam głodna startów!
mówi Kasia Wiszniewska, na najwyższym stopniu podium AMP!

Przed dwoma laty kontuzja pozbawiła ją możliwości startu w Akademickich Mistrzostwach Polski. Przed rokiem kolejna tragedia - przymusowa kwarantanna stanęła Kasi na drodze do upragnionego medalu. Jak to się zwykło mówić, do trzech razy sztuka. Dziś do Kasi Wiszniewskiej możemy mówić Mistrzyni!

Najlepsza akademicka kadra judoków z ponad 40. uczelni, ponad 300 zawodników, trzeci już raz spotkało się na matach hali sportowej Uczelnianego Centrum Sportu i Rekreacji Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile. Walka o medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Judo okazała się zacięta i przyniosła kilka niespodzianek. Tradycyjnie studenci PUSS w Pile również stanęli na podium.

Pilską Uczelnię reprezentowała bardzo silna ekipa, w skład której weszli: Tomasz Drzewiecki (ubiegłoroczny złoty medalista), Paula Kułaga (ubiegłoroczna złota medalistka), Adam Stodolski (ubiegłoroczny wicemistrz), Kasia Wiszniewska (trzykrotna medalistka mistrzostw Polski seniorek), Jakub Serwatka, Oliwia Cebieniak oraz pierwszy raz student programu Erasmus – Maharram Shakaraliyev.

Liczyliśmy w końcu na pozbawienie się wielkiego pecha Kasi Wiszniewskiej. I nie zawiedliśmy się.

- Byłam głodna startów. Ostatni okres był dla mnie dość ciężki. W październiku byłam uziemiona na kwarantannie, następnie w listopadzie zachorowałam na koronawirusa, a w grudniu doznałam kontuzji. Cieszę się, że wróciłam już do normalności i w końcu mogłam wystartować! Dobrze jest rozpocząć powrót od zwycięstwa - cieszyła się jak dziecko Kasia.

Wychowanka trenerów Józefa i Tomasza Jopków bardzo dobrze prezentowała sie w stoczonych walkach. Czuła się pewnie i wszystkie zwyciężyła przez ippon. - Jeżeli chodzi o finał, to faktycznie zakończyłam go na swoją korzyść w krótkim czasie. Wykorzystałam nieuważność przeciwniczki i po jej nieudanym ataku zastosowałam duszenie. - wyznaje studentka PUSS.

- Jestem bardzo zadowolona z moich dzisiejszych walk. Uważam, że swoją postawą pokazałam, że idę w dobrym kierunku swojej kariery. Dzisiejsze złoto jest dla mnie dodatkową motywacją do dalszej pracy i walki o jeszcze ambitniejsze cele. Jest to nagroda nie tylko dla mnie, ale także mojego całego klubu UKS 6 Piła, Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile oraz Firmy Grapil, która od lat jest moim sponsorem. Dzięki mecenatowi Pani Grażynie Sobieraj mogę ze spokojem zajmować się trenowaniem oraz nauką. Nie zapominam o moich trenerach, rodzinnym duecie Jopków. Oni też maja duża cegiełkę w moim i wspólnym naszym sukcesie - podkreślała aktualna już mistrzyni Polski.

W walce finałowej -73 kg spotkali się: doświadczony Mateusz Garbacz (WSG Bydgoszcz) z ubiegłorocznym brązowym medalistą, reprezentantem gospodarzy Adamem Stodolskim (PUSS w Pile), który przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Budapeszcie. Złoto trafiło do zawodnika z Bydgoszczy.

Ubiegłoroczny mistrz tej kategorii 90 kg - Tomasz Drzewiecki (PUSS w Pile) zdobył brąz. – Tegoroczne rozgrywki były bardzo ciężkie. W mojej kategorii wagowej startowało wielu mocnych zawodników z kadry narodowej seniorów. Chciałem powalczyć kolejny raz o złoto, dlatego czuję pewien niedosyt. Jest to jednak piąty już medal dla mojej Uczelni – PUSS w Pile, co mnie cieszy, tym bardziej po półrocznej przerwie w startach, spowodowanej pandemią – podkreślił Drzewiecki.

- 1 złoto 1 srebro i 2 brązowe medale jednak zabrakło do zdobycia medalu w drużynie. Cieszy przełamanie Kasi na AMP. Po dwóch ostatnich latach gdzie przez kontuzje i kwarantanne nie mogła uczestniczyć w mistrzostwach, udowodniła wielka formę i to, że nie można odpuszczać. Paula i Tomek z kolei kontynuują świetna passę medalową kolejnych mistrzostw z medalem. Szkoda Adama który przez niefortunna kontuzje w półfinale miał utrudnione zadanie w wielkim finale. Bardzo serdecznie dziękuję całemu teamowi również Kubie Serwatce, studentowi Erasmus Maharram Shakaraliyev oraz Oliwi Cebieniak za występ I reprezentowanie uczelni na mistrzostwach - podsumował AMP Paweł Łojewski, prezes KU AZS.

Wielkie gratulacje zebrało Uczelniane Centrum Sportu i Rekreacji PUSS w Pile oraz Akademicki Związek Sportowy PUSS w Pile, za doskonałą organizację Mistrzostw – kolejny już raz udowadniając, że pilska Uczelnia prowadzi zawody na najwyższym poziomie!

Mariusz Makowski

Fot. Karol Jaskółka PUSS Piła

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe