Kredyty brał na mamę

  • 24.06.2021, 23:16
  • iej
Kredyty brał na mamę
Funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami gospodarczymi zakończyli sprawę 32-letniego mieszkańca Piły, który przez ponad rok zaciągał kredyty na swoją mamę. Łączna kwota wszystkich pożyczek wyniosła blisko 150 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 87 zarzutów.

 

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą pracowali nad sprawą kilkudziesięciu kredytów, które zostały zaciągnięte na 64-letnią mieszkankę Piły. Kobieta zgłosiła się do policjantów o pomoc ponieważ dostawała coraz więcej ponagleń do zapłaty z różnych firm windykacyjnych, a sama nigdy nie zaciągnęła żadnej pożyczki. Funkcjonariusze zbadali każde zgłoszenie, które dotyczyło pokrzywdzonej.

Zebrany w ramach postępowania materiał dowodowy ujawnił, że 32-letni syn na prośbę swojej mamy wielokrotnie wykonywał przelewy z jej konta na poczet comiesięcznych rachunków. Będąc w posiadaniu jej pełnych danych oraz dostępu do konta bankowego zaciągnął na nią 87 pożyczek, których łączna wartość wyniosła blisko 150 tysięcy złotych. Ponadto mężczyzna swoim działaniem wprowadził w błąd 19 firm kredytowych.

W związku z popełnionymi przestępstwami 32-letni pilanin usłyszał aż 87 zarzutów dotyczących osiągnięcia korzyści majątkowej przez wprowadzenie w błąd pożyczkodawcy. Przestępstwo oszustwa jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

sierż. Wojciech Zeszot

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe