Zatrzymania z narkotykami

  • 24.06.2021, 23:22 (aktualizacja 24.06.2021, 23:24)
  • iej
Zatrzymania z narkotykami
Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Posterunku Policji w Kaczorach zatrzymali 3 osoby związane z posiadaniem substancji psychoaktywnych. Policjanci zabezpieczyli ponad 37 gramów narkotyków.

 

W ubiegłą niedzielę funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego podczas nocnej służby zauważyli pojazd marki Opel Vectra. Samochód nie posiadał oświetlenia tablicy rejestracyjnej, co zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Podczas kontroli policjanci zauważyli duże zdenerwowanie zarówno u kierowcy, jak i pasażera. Ponadto obaj mężczyźni byli bardzo pobudzeni, a sposób ich rozmowy był bardzo nielogiczny. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić dokładnie cały pojazd. W jego wnętrzu, pod jednym z siedzeń ujawnili worek strunowy z zawartością blisko 37 gramów amfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu wałeckiego w wieku 30 i 20 lat. Dodatkowo kierowca został zabrany na specjalistyczne badania, które potwierdzą czy mężczyzna prowadził swój pojazd pod wpływem narkotyków.

Tej samej nocy funkcjonariusze Posterunku Policji w Kaczorach podczas patrolu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy stali przy jednym z zaparkowanych pojazdów. Na widok radiowozu osoby próbowały ukryć się pomiędzy stojącymi samochodami. Policjanci niezwłocznie udali się na parking, gdzie wylegitymowali dwóch mężczyzn. Okazało się, że jeden z nich – 18-letni mieszkaniec gminy Kaczory posiadał przy sobie blisko gram marihuany. Mężczyzna również został zatrzymany.

Za popełnione przestępstwo związane z posiadaniem narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą obecność środków odurzających w organizmie 30-letniego mieszkańca powiatu wałeckiego będzie on także odpowiadać za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków.

sierż. Wojciech Zeszot

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe