Koronawirus w natarciu. Są powody do niepokoju?

  • 16.11.2021, 12:31
  • eEs
Koronawirus w natarciu. Są powody do niepokoju?
W porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia oraz MSWiA, a w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce wojewoda Michał Zieliński zwołał dzisiaj sztab kryzysowy z przedstawicielami naczelnych służb województwa.

Podczas posiedzenia przedstawiciele służby medycznej, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Policji oraz Straży Pożarnej przedstawiły aktualny stan epidemiczny, a także omówiony został plan działania na najbliższe dni oraz tygodnie.

Bieżące ustalenia podsumowane zostały podczas konferencji prasowej. W briefingu obok wojewody Michała Zielińskiego udział wzięli: z-ca dyrektora wojewódzkiego oddziału NFZ Hanna Phillips oraz dr hab. med. Szczepan Cofta – z-ca dyrektora Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

W swoim wystąpieniu Wojewoda Michał Zieliński podkreślił, że o ile sytuacja nie jest zła w stosunku do niektórych województw, o tyle wzrost potwierdzonych dobowo zakażeń tydzień do tygodnia wzrosła dwukrotnie i obecnie wynosi ok. 1300 wyników dodatnich na ok. 6000 wymazów.

Efektem czego jest blisko 85 osób wymagających hospitalizacji. Ponad 75% trafiających do szpitala przypadków to osoby niezaszczepione. Obecnie w województwie zabezpieczonych jest 780 łóżek covidowych z czego zajętych jest 560. Na terenie MTP działa szpital tymczasowy. Podczas spotkania sztabu ustalono uruchomienie w najbliższą niedzielę kolejnego, trzeciego już modułu szpitalnego.

Na dziś w regionie zajętych jest też ok. 40 łóżek respiratorowych, czyli blisko połowa na ten moment zabezpieczonych.

Wojewoda Michał Zieliński odniósł się także do realizowanego na bieżąco narodowego programu szczepień. Oprócz planowanych zabiegów, w tym coraz częściej podawanej trzeciej dawce wojewoda przypomniał o trwającej akcji umożliwiającej szczepienia w mobilnym punkcie – Szczepieniobusie – umożliwiającym dotarcie do najdalej położonych zakątków naszego województwa.

Korzystając z okazji raz jeszcze wojewoda Michał Zieliński zaapelował do wszystkich wahających się osób o udanie się na szczepienia.

eEs

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe