Antonina superstar

  • 07.12.2021, 09:06 (aktualizacja 07.12.2021, 09:45)
  • mario
Antonina superstar
Niekiedy zastanawiam się czy UKS Delfinek - jeśli w ogóle - ma w Chodzieży specjalny gabinet na swoje trofea, to jakie gabaryty musi mieć owo pomieszczenie, bowiem nie wyobrażam sobie w chodzieskiej pływalni miejsca, które pomieściłoby wszystkie zdobycze tego niezwykle utytułowanego klubu finswimmingerów. Tyle tego jest!

To była przedostatnia tegoroczna impreza pływacka. Puchar Europy w Pływaniu w Płetwach młodszych kategorii wiekowych (E,D,C), ściągnął do Gliwic kilkuset uczestników z 21 klubów z 8 państw. Stawkę uzupełniali chodziescy finswimmingerzy.

 

 

 

Całkiem serio - nawet główny obecnie decydent, trener Bartosz Smaruj, współtwórca największych sukcesów chodzieskiej młodzieży w pływaniu w płetwach, miałby olbrzymie problemy by to zliczyć. Te zdobycze! Tak te trofea, które przez wiele lata stanowią osobliwy zbiór UKS Delfinek.

W ostatnich dniach trener Bartosz i jego ferajna dorzucili do swego dorobku, kolejne sukcesy. Tym razem podczas ostatniej, tegorocznej imprezy, na popularnym Koperniku w Gliwicach.

Akwen Olimpijczyk w Gliwicach,  to jedna z bardziej ulubionych aren pływackich chodzieskich pływaków w płetwach. Tylko w połowie tego roku, na gliwickim Koperniku, chodzieska młodzież była rewelacją Mistrzostw Polski, zdobywając 69 medali i zajmując bezapelacyjnie pierwszym miejscem w klasyfikacji medalowej

Teraz aż tak wielkiej fety może nie było, ale postawa chodzieżan i tak była bardzo znacząca.

Puchar Europy w Pływaniu w Płetwach kategorii wiekowych młodszych (E,D, C), to dwudniowe zmagania, w których udział wzięło kilkuset uczestników z 21 klubów, z 8 państw, w tym 9 reprezentantów UKS Delfinek Chodzież.

Do Gliwic, w celu sprawdzenia się pojechała również 6 starszych zawodników UKS. – Oni w celu sprawdzenia się na basenie 50 m, tuż przez zimowymi mistrzostwami Polski – wyjaśnia Bartosz Smaruj.

W zawodach, których organizatorem był Polski Związek Płetwonurkowania, pierwsze dwa złote medale przyznane zostały na dystansie 400 m BF.

Zdobyło je dwoje najmłodszych reprezentantów UKS: Kornelia Bielecka i Ksawery Chałubek.

- Na dystansie 200 m BF kat. D dziewcząt - złoty medal zdobyła Krzysztofa Dudek, a na dystansie 100 m BF dołożyła medal srebrny. Na dystansach 100 m BF i 50 m BF kolejne dwa złote medale zdobył Ksawery Chałubek – podkreśla trener Smaruj.

Sztafeta w składzie Marcin Humerczyk, Olga Strzępka, Natalia Gembiak i Ksawery Chałubek zajęła piąte i szóste miejsce. - Mimo, iż w większości nasi pływacy byli młodsi w swojej kategorii wiekowej to zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Łącznie kilkuosobowa drużyna naszego Delfinka w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 6 pozycji, na 21 klubów, a w klasyfikacji medalowej na pozycji piątej – komentuje trener.

Warto zaznaczyć, iż w starcie kontrolnym  na dystansie 50 m BF, Antonina Dudek uzyskała rezultat lepszy od rekordu świata juniorek oraz ustanowiła dwa limity na przyszłoroczne MEJ w Pływaniu w Płetwach, które odbędą się w czerwcu w Poznaniu.!!!

Bardzo dobry start odnotował także Filip Nowak na dystansie 50 m AP, jednak ponownie aparatura do elektronicznego pomiaru czasu nie zadziałała jak należy i czas został zaciągnięty z backupu.

Kierownictwo UKS, za pośrednictwem Tygodnika Nowego, serdecznie dziękuje  Pani Mirosławie Dudek i  Panu Miłoszowi Pietrasowi za transport i pomoc w przygotowaniu wyjazdu do Gliwic.

Przed Delfinkiem jeszcze piątkowy wyjazd na zimowe MP wraz finałem Pucharu Polski do Olecka.

Mariusz Markowski

P.S Wejście na trening przed zawodami zostało pokryte ze środków UM Chodzieży.

fot: ANTONINA DUDEK uzyskała lepszy czas od aktualnego rekordu świata juniorek na 50m BF 🙂

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe