Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Gramy dalej – pilskie siatkarki meldują się w półfinałach!

Odmienne cele towarzyszą obu zespołom w tegorocznym sezonie. Nic więc dziwnego, że presja wyniku bardziej jest odczuwalna na ekipie Klubu Siatkówki. Oliwia Urban i jej koleżanki, po pierwszej porażce w Rawiczu, cieszyły się po wygraniu złotego seta prawie jak po zdobyciu mistrzostwa Polski. Ba, był nawet Freddie Mercury i jego We Are the Champions …
Gramy dalej – pilskie siatkarki meldują się w półfinałach!

 

Nerwowo było w obozie KS. Pierwsza porażka w Gostyniu 3:1 niosła za sobą pewne obawy. Te jednak okazały się płonne. Rywal okazał się papierowym tygrysem, o czy świadczył przebieg sobotniego rewanżu. Bez problemów, na swoją korzyść, rozstrzygnęły spotkanie rewanżowe także siatkarki SPS Volley.       

Bez obciążeń – wygrana w Turku 3:0 – rewanżowy mecz zagrały podopieczne Andrzeja Zapaśnika . Świetnie zagrała na rozegraniu Sara Marcinkowska, której wtórowała atakująca, ale przestawiona na środek Klaudia Ptak. Nie ukrywajmy, pozostałe też zrobiły swoje. Wynik 3:0 z Volley Turek ani przez moment nie był zagrożony.

Dodajmy, iż wszyscy wiedzieli, że młode siatkarki z grodu Staszica grają bez obciążeń, bowiem dla SPS w tej chwili najważniejsze jest szkolenie na przyszłość. Takie aby jak najlepiej dochować się reprezentantki Polski.

Tak czy inaczej ambicjonalne podejście nie jest im obce. Teraz w półfinale trafiają na GLKS Barycz Janków Przygodzki, który od dwóch lat bije się o II ligę. Janków teoretycznie jest decydowanym faworytem mecz w sobotę w Pile – hala ZSG 16.00), ale mamy nadzieję , iż SPS pokaże lwi pazur.

Drugi nasz team w półfinałach KS Piła to zespół mający wytyczony cel – awans do II ligi.

W pierwszym meczu w Gostyniu, nieoczekiwanie przegranym – grając bez liderki Oliwi Urban, 3:1, pilanki nie postawiły poprzeczki zbyt wysoko.

- Odrzuciłyśmy presję tuż przed meczem. Nakręciłyśmy się pozytywnie i poszło – mówi nam Oliwia Urban. – Nie zagrałam w pierwszym meczu z uwagi na kontuzje - wyjaśniała liderka KS.

W mecz z Siatka Gostyń Oliwia zagrała (nadal z kontuzją) na pozycji libero i okazało się to trafnym posunięciem sztabu trenerskiego KS.

Mecz rewanżowy to była taka przysłowiowa ,,bułka z masłem”  Co zresztą można sądzić o wynikach poszczególnych setów: 11, 9, 11 i zł.set 9

Teraz na drodze pilskiej ekipy KS najprawdopodobniej UKS  Piątka Turek

Gratulujemy i ściskamy kciuki za Volley i KS!

fot. SPS Volley bez presji gładkie 3:0!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: co kto ma gdzie Treść komentarza: Senator zamieszał w szambie, a resztę ma w dupie. Nie ustosunkowuje się do zagadnień poruszanych w postach. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: Szydercy Treść komentarza: Tak. Nawet jego komiliton Barabasz zadziwił się i zawołał: takie resztki wlewasz? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: składniki oferty Treść komentarza: Czy to było wtedy, jak Mariusz Szalbierz podzielił się niedopitką, resztką jakiegoś płynu, który mu się nie zmieścił? Czy taka resztka mogła być zbiorowiskiem wody, spirytusu, cukru, bakterii, gilów z nosa, śliny, wirusów, riketsji, prionów, złuszczonych naskórków i włosów z nosa, resztek zagrychy z paszczy, Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:31 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: Klub AA Treść komentarza: Znany jest przykład osoby uwikłanej w alkoholizm, która potrafi w pracy wypić półtora flaszki i czaić się jeszcze na butelkę koniaku. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:18 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: oddział zamknięty Treść komentarza: Nie można pijakowi odmówić dostępu do wódki, bo on cierpi męki Tantala bez tego paliwa. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:10 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: kokosza Nel Treść komentarza: Informujemy Szalbierza i Barabasza, że w drodze podglądu i podsłuchu uzyskaliśmy wiedzę o ofercie pieluchomajtek, o których wspominali w jednym z odcinków programu "Szydercy" w trosce o dupę Lemanowicza reprezentowanego przez "jasia hejterka". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:04 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Reklama
Reklama