Hala przy SP7 nadal wirtualna

  • 29.03.2022, 12:37
  • Krzysztof Kuźmicz
Hala przy SP7 nadal wirtualna
Wycięcie drzew i krzewów na placu budowy to jak na razie jedyny element, którym można się pochwalić w kontekście planowanej budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Pile. Inwestycja od lat posuwa się do przodu w ślamazarnym tempie.

O pomyśle budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Pile słyszeliśmy oficjalnie już w 2018 roku. Ani wtedy, ani przez wiele kolejnych miesięcy gminie Piła nie udało się jednak pozyskać dofinansowania zewnętrznego, więc budowa cały czas pozostawała w sferze marzeń. Dopiero w minionym roku podjęto pierwsze konkretne działania, choć trudno nazwać je rewolucyjnym krokiem naprzód. Ot, wyburzono budynek gospodarczy oraz wycięto drzewa i krzewy. Niemniej budowa samej hali nadal pozostaje jedynie inwestycją wirtualną.

- W związku z pojawiającymi się wątpliwościami rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej nr 7, informujemy, że cały czas prowadzone są prace związane z rewitalizacją budynku szkoły i wyłonieniem wykonawcy budowy hali sportowej. Po dwóch przetargach, w których oferenci złożyli oferty przekraczające środki zabezpieczone przez urząd miasta, w niewielkim zakresie korygujemy dokumentację, która w kolejnym postępowaniu pozwoli wyłonić wykonawcę inwestycji – informuje Urząd Miasta Piły.

To oznacza prawdopodobnie, że zakres zadania zostanie mocno ograniczony, tak by kolejne oferty złożone przez wykonawców mieściły się już w limicie finansowym ustalonym przez gminę Piła.

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe