Powiat Złotowski utworzy dom dziecka dla dzieci z Ukrainy

  • 03.04.2022, 18:03 (aktualizacja 03.04.2022, 18:06)
  • ab
Powiat Złotowski utworzy dom dziecka dla dzieci z Ukrainy
Władze powiatu złotowskiego, przy wsparciu rzemieślników zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Złotowie, rozpoczyna prace remontowe w budynku po byłym domu dziecka w Jastrowiu. Obiekt ten, zgodnie z decyzją władz powiatu i po akceptacji wojewody wielkopolskiego, zostanie tymczasowo przeznaczony dla dzieci z domu dziecka z Ukrainy. Powiat zaprasza do współpracy wszystkie osoby chętne do wsparcia tej inicjatywy. Przyda się naprawdę wszystko.

4 marca br., podczas konferencji Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg poinformowano o ewakuacji dzieci z ukraińskich domów dziecka. Pojawił się wówczas apel do samorządowców o pomoc w rozwiązaniu problemu. Starosta złotowski Ryszard Goławski oraz wicestarosta Małgorzata Sameć bardzo szybko zaangażowali się w sprawę - poinformowali Urząd Wojewódzki w Poznaniu, że Powiat Złotowski posiada obiekt, który wcześniej przeznaczony był na sprzedaż i mimo zainteresowania potencjalnych kupców, nie doszło do transakcji, co oznacza, że budynek ten, w którym dawniej mieścił się dom dziecka, a następnie Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, idealnie nadaje się na lokal dla ukraińskich dzieci. Należy go jednak odremontować, umeblować i doposażyć, na co władze powiatu przeznaczyły już pewne środki finansowe. Obecnie MOW ma swoją siedzibę w budynkach do powiatu budynkach przy ul. Poznańskiej 35 w Jastrowiu. - W ośrodku tym zabezpieczane są wszystkie potrzeby edukacyjno–wychowawcze naszych podopiecznych – wyjaśnia Małgorzata Sameć.

Warto podkreślić, że w pobliżu budynku, do którego już niebawem trafią dzieci z Ukrainy, jest nieduża sala gimnastyczna. Władze powiatu cieszą się, że będzie ona znowu tętniła życiem.

Dzięki zaangażowaniu rzemieślników z Cechu Rzemiosł Różnych w Złotowie, ruszyły już prace remontowe obiektu. Władze powiatu zwracają się do wszystkich osób dobrej woli z prośbą o wsparcie powiatowej inicjatywy. - Zależy nam, aby ukraińskie dzieci poczuły się, jak w prawdziwym domu. Razem jesteśmy w stanie im to dać. Jesteśmy wdzięczni za każdą drobną cegiełkę, która pomoże w realizacji zadania. Musimy doposażyć pokoje dzieci, kuchnię, łazienki. Potrzebujemy sprzętów, które pozwolą na utrzymanie czystości w placówce (miotły, szufelki, mopy, wiadra), potrzebne są naczynia kuchenne, pościel, ręczniki – wylicza wicestarosta Małgorzata Sameć.

Każda pomoc wzbogaci placówkę i pozwoli przebywającym w niej ukraińskim dzieciom na spędzenie w Polsce dobrych chwil, w przyjaznej, domowej atmosferze.


Kontakt w sprawie pomocy

Wszystkie osoby, które zechcą wesprzeć inicjatywę samorządu powiatu złotowskiego, a tym samym pomóc ukraińskim dzieciom, mogą kontaktować się z Małgorzatą Sameć (wicestarosta złotowski) - tel. 789 091 902 lub Tomaszem Michalskim (dyrektor Wydziału Organizacyjnego), tel. 67 263 59 33. Można kontaktować się również mailowo: [email protected]

Agnieszka Mackojć-Barabasz


 

ab

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
maxiu
maxiu 26.04.2022, 11:48
Brawo

Pozostałe