Brydżowa majówka z golonką w Kaczorach

  • 01.06.2022, 10:21 (aktualizacja 01.06.2022, 10:56)
  • mario
Brydżowa majówka z golonką w Kaczorach
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Kaczorach ponownie gościło brydżystów. Ci zjawili się licznie, aby zagrać w otwartym turnieju brydża sportowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kaczory.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał nie kto inny Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory Brunon Wolski.

 

Na starcie turnieju stanęły 22 pary.                     

 

- Zacięta rywalizacja trwała do ostatniego rozdania (rywalizowano na dystansie 36 rozdań). Ostatecznie zwycięzcami okazali się Jarosław Hilbrecht (Piła)               i Jerzy Gurzęda (Czarnków) uzyskując 62,35%, którzy o przysłowiowy włos wyprzedzili poznańską parę mikstową Ewa Rodziewicz-Bielewicz - Olgierd Rodziewicz-Bielewicz występującą na co dzień w I Lidze z wynikiem 62,24%. Trzecie miejsce przypadło parze Jolanta Jacoszek (Złotów) – Paweł Kierszka (Jastrowie). Pozostałe miejsca w czołowej szóstce zajęli w kolejności:                  Marcin Woźniak i Maciej Sobieralski (Poznań), Piotr Solecki (Piła) i Cezary Kmiecik (Trzcianka) oraz Mirosław Grobelkiewicz (Jastrowie) i Stanisław Wańkiewicz (Trzcianka) – komentuje Andrzej Małdziński.

Trzy najlepsze  pary nagrodzone zostały pucharami. Nagrodę specjalną dla najlepszej pary miasta i gminy Kaczory zdobył pan burmistrz Brunon Wolski w parze z Jerzym Skwirowskim. Przy okazji turnieju miała miejsce miła uroczystość. Otóż Brunon Wolski otrzymał z rąk prezesa Nadnoteckiego Związku Brydża sportowego Adama Piszczka pamiątkową statuetkę za długoletnią i owocną współpracę na niwie brydżowej.                             W przerwie turnieju miał miejsce doceniany przez uczestników kulinarny akcent. Gospodarze zaserwowali bowiem bezpłatnie tradycyjną golonkę z kapustą.

 Na zdjęciu od lewej: Brunon Wolski, Adam Piszczek, Jarosław Hilbrecht i Jerzy Gurzęda   

Mariusz Markowski

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
łasuchy -tłuściochy
łasuchy -tłuściochy 07.06.2022, 10:34
Nie wiemy, czy gust kulinarny redaktora kochającego karkówkę z grilla ponad kaszankę z grilla w barze pod zdechłym szczupakiem przewiduje również golonkę jako przysmak godzien jego pióra na łamach Tygodnika Nowego.

Pozostałe