Ciężarówka uderzyła w budynek. Dom zadrżał w posadach

  • 25.07.2022, 11:05 (aktualizacja 25.07.2022, 11:11)
  • Pik
Ciężarówka uderzyła w budynek. Dom zadrżał w posadach
Dużo szczęścia mieli nie tylko mieszkańcy ulicy Kazimierza Jankowskiego w Margoninie, ale i kierowca… W budynek wielorodzinny wjechała ciężarówka. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

W ubiegły piątek tuż przed godziną 14.00 informacja z CPR dotarła do Komendy PSP w Chodzieży. Na miejsce wypadku natychmiast skierowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży oraz OSP KSRG Margonin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do kolizji na skrzyżowaniu dwóch samochodów ciężarowych, w wyniku czego jeden z pojazdów (samochód do przewozu odpadów komunalnych) uderzył w ścianę budynku wielorodzinnego. Wyglądało to tak, jakby samochód wyhamował w ostatnim możliwym momencie, by uniknąć całkowitej dewastacji domu. Nikt, zarówno w pojazdach jak i w budynku nie doznał obrażeń. Mieszkańcy w chwili zdarzenia nie przebywali w feralnej części budynku, w którą uderzył pojazd. Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, likwidacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz pomocy w odgięciu elementu w jednym z pojazdów, który uniemożliwiał dalszą jazdę. W tym celu użyte zostały specjalne narzędzia hydrauliczne.

Na miejsce przybył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Chodzieży oraz z-ca burmistrza UMiG Margonin. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Chodzieży wyłączył z użytkowania dwa pomieszczenia (pokoje na parterze i piętrze) budynku. Mieszkańcy przenieśli się do nieuszkodzonej części budynku - nie był wymagany lokal zastępczy. Jak informuje bryg. Leszek Naranowicz – zastępca komendanta chodzieskiej PSP w działaniach trwających prawie dwie godziny wzięły udział 4 zastępy straży pożarnej w sile 13 strażaków, Policja oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Pik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe