Życiowy Dawid

  • 26.07.2022, 08:44
  • Mariusz Markowski
Życiowy Dawid
Niemal w tym samym czasie co Mikołaj Czechowicz znakomicie sobie radził w słowiańskim Mariborze, ośmioosobowa ekipa lekkoatletów Gwdy dzielnie i co najważniejsze, efektywnie startowała w Mistrzostwach Polski Juniorów U18. A było to w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bielsku Białej.

 

- PLKS Gwda, w gronie sklasyfikowanych 220 klubów z całej Polski, w punktacji klubowej z dorobkiem 21,67 pkt zajęła wysokie 41 miejsce, będąc trzecim zespołem z Wielkopolski za Stalą LA Ostrów wlkp. i UKS 12 Kalisz – podkreślają decydenci pilskiej Gwdy.

Najwyższe szóste miejsce zajęła sztafeta 4 x 400 m  chłopców, biegnąca w składzie Dawid Hajduk, Dominik Dąbek, Adam Bembnista i Oliwier Kamiński. Uzyskała ona znakomity rezultat 3:29,89.

- Indywidualnie w imprezie bardzo dobrze zaprezentował się Dawid Hajduk, który zwyciężył w finale B na 400ppł, „bijąc” przy  tym rekord życiowy 57,57. Swoją wysoką formę  Dawid potwierdził też w sztafecie 4 x 400 m, uzyskując na swoim odcinku 400m znakomity wynik 49 sekund – mówi nam kierownik klubu Zbigniew Łapacz.

Dodajmy, iż miejsce 9-12 w skoku wzwyż zajął Jan Gański pokonując poprzeczkę na wysokości 177 cm.          

O punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego postarali się również: Franciszek Pawłowski- 18 miejsce w biegu na 2000 prz – 6:52,20 i Adam Bembnista w biegu na 110 ppł – 16,54.

         Dzisiaj już można zaawizować, że 10 sierpnia na kameralnym obiekcie lekkoatletycznym COS-u w Wałczu, odbędzie się duży ogólnopolski mityng pn. III Memoriał im. Zdzisława Krzyszkowiaka, mistrza olimpijskiego, który – jak wiemy - właśnie na tym stadionie ustanowił rekord Świata w biegu na 3000 prz.

Mariusz Markowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe