ŁOBŻENICA. Centrum coraz bardziej realne

  • 29.07.2022, 10:29
  • eEs
ŁOBŻENICA. Centrum coraz bardziej realne
Sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, rzutnik i ekran, plansze dydaktyczne, gry ekologiczne, tablice informacyjne, książki, model przestrzenny pokazowy turbiny wiatrowej i instalacji fotowoltaicznej, nagłośnienie oraz wyposażenie kuchni już wkrótce pojawią się w nowopowstałym centrum edukacyjno-przyrodniczym w Chlebnie. Podpisano umowy z Wykonawcami na dostawy wyżej wymienionego wyposażenia.

Przypomnijmy: W lutym ubiegłego roku podpisana została umowa na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Część 2 – Modernizacja wraz z doposażeniem edukacyjnego centrum przyrodniczo-ekologicznego w Gminie Łobżenica – stworzenie centrum przyrodniczo-ekologicznego” w Chlebnie.

10 listopada nastąpił oficjalny odbiór prac budowlanych. Przypomnijmy, iż projekt został dofinansowany z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach konkursu, którego celem jest ochrona przyrody i edukacja ekologiczna. Całkowity koszt inwestycji to około 1,3 mln złotych a przyznane dofinansowanie to 942 140,02 złotych. Koszt robót budowlanych wyniósł 599 000,00 zł.

Projekt zakłada prowadzenie w tym miejscu działań edukacyjnych o charakterze przyrodniczym i ekologicznym. W szczególności przystosowane będą one dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie również warsztatów dla dorosłych. Celem umożliwienia tych wszystkich zajęć, dotychczasowy budynek został kompleksowo przebudowany oraz wyposażony. Cały teren zlokalizowany jest na cennym przyrodniczo zakątku naszej gminy, gdyż na Obszarze Chronionego Krajobrazu „Dolina Łobżonki i Bory Kujańskie” oraz sąsiedztwie Obszaru NATURA 2000.

eEs

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe