Nie tylko energetycznie przy Aquaparku

  • 10.08.2022, 09:06 (aktualizacja 10.08.2022, 09:17)
  • Mariusz Markowski
Nie tylko energetycznie przy Aquaparku
Jak wiele było pod Aquaparkiem inicjatyw tenisowych, trudno dziś wyliczyć. Ostatnia z nich miała tradycyjnie swoisty charakter. Było miło i sympatycznie. Towarzystwo z tych kortów nie umie się nudzić.

Dzisiaj Mistrz Świata na pilskich kortach tenisowych to już raczej normalność. A jeszcze dwa lata temu było to wielkie wydarzenie.

 

Jedna z ostatnich, tegorocznych imprez tenisowych toczyła się pod szyldem polskiego przedsiębiorstwa branże energetycznej Enea S.A. Jak udało się namówić do współpracy kolejnego sponsora sportowych przedsięwzięć, nich pozostanie słodką tajemnicą organizatorów.

 

W Enea CUP, w czterech grupach eliminacyjnych  rywalizowało 12 par deblowych. Do dalszych gier awansowały po dwa najlepsze deble.

Warto zwrócić uwagę, iż z grupy A pewnie awansowała para dominatorów: Drąg – G. Piechowiak. Tu jednak wielka niespodzianka. Ów debel w półfinale musiał uznać wyższość pary (4:6, 6:3, 10:12) Rajmund Pilecki – Piotr Wyrwicki. Co więcej Pilecki z Wyrwickim okazali się czarnym koniem turnieju.

Triumfatorami turnieju zostali właśnie Pilecki - Wyrwicki, którzy w finale pokonali Zbigniewa Zalewskiego i Marcina Jachimczyka 4:6, 6:4, 10:7. Najlepsi odebrali nagrody i puchary, które wręczył prezes Enei - Lech Żak. Zapewnił on, że Turniej Deblowy Fundacji Enea będzie się odbywał corocznie.

Dodajmy, iż Michał Kubiak, dwukrotny mistrz świata w siatkówce, w parze z Romanem Szumnym, odpadli w ćwierćfinale po zaciętym meczu ze zwycięzcami turnieju.

Mariusz Markowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe