ORŁY Prawa: Co robi adwokat i jak znaleźć najlepszego w mieście.

  • 07.10.2020, 18:00
  • Grupa Tipmedia
ORŁY Prawa: Co robi adwokat i jak znaleźć najlepszego w mieście.
Adwokat to jeden z zawodów zaufania publicznego, którego głównym zadaniem jest pomoc swoim klientom z zakresu prawa. Osoby wykonujące ten rodzaj pracy są bardzo szanowane i poważane w społeczeństwie, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę czym zajmuje się adwokat każdego dnia. W tym tekście przybliżymy pracę w tym zawodzie.

Adwokat – kto może zostać

Na początek, warto ustalić, kto może zostać adwokatem w Radomiu, Gliwicach czy Łodzi. Jest to osoba, która ukończyła studia prawnicze, zdobyła tytuł magistra nauk prawniczych oraz ukończyła aplikację adwokacką. Pięć lat na uczelni wyższej daje przyszłym prawnikom możliwość zgłębienia wiedzy z różnych dyscyplin prawa, jak prawo administracyjne, cywilne i karne. Absolwenci kierunków prawniczych mają więc szeroką wiedzę z tej dziedziny, ale by potwierdzić swoje kompetencje, muszą zdać egzaminy państwowe w postaci aplikacji adwokackich. Zakończenie procesu wieńczy umieszczenie danych adwokata w Okręgowej Izbie Adwokatów.

Czym zajmuje się adwokat?

Najważniejszym zadaniem adwokata jest świadczenie pomocy prawnej ludziom. Może to się przejawiać w wielu różnych aspektach, jak np. tworzenie umów, statutów instytucji czy innych dokumentów prawnych. Rolą adwokata jest też reprezentacja klientów, zarówno w sprawach karnych, jak i cywilnych. Ma on również doradzać przy problemach prawnych, nawet jeśli są bardzo zawiłe. Adwokat musi być na bieżąco z obowiązującymi przepisami. Ze względu na to, iż prawo jest rozbudowane, w tym zawodzie również znajdziemy specjalizacje, jak np. prawo rodzinne, karne, handlowe czy administracyjne. Białystok, Kraków czy Szczecin – w każdym mieście Polski, znajdziesz adwokatów, którzy zajmują się właśnie tymi specjalnościami.

Adwokat najlepszy w mieście

Pomijając specjalizacje, w każdej dziedzinie znajdą się osoby wykwalifikowane oraz wybitni specjaliści. Zawsze pragniemy dla nas najlepszej obsługi, więc wśród adwokatów również będziemy chcieli odnaleźć tych, którzy potrafią tak zająć się swoim klientem. Najlepiej ocenianych prawników znajdziesz na stronie rankingu Orły Prawa https://www.orlyprawa.pl/, w którym co roku głosami klientów wyłaniani są najlepsi. W zestawieniu odnajdziesz tylko te kancelarie, które uzyskały przynajmniej 80% pozytywnych ocen w ostatnim roku kalendarzowym.


 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: