Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Termowentylatory. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  • 30.11.2021 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Termowentylatory. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Farelki elektryczne mogą w wielu sytuacjach naprawdę ułatwić ci życie. W wielu domach powinno być to wyposażenie obowiązkowe. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego sprzętu.

Czym są farelki elektryczne?

W dobie coraz kapryśniejszej pogody warto zainwestować w urządzenie, które da nam ciepło praktycznie od razu. Takimi produktami są farelki elektryczne. Podłączasz je do prądu i czujesz ciepło rozchodzące się po wnętrzu pokoju. Nie każdy może pozwolić sobie na posiadanie kominka, piecyka gazowego bądź elektrycznego, dlatego warto zainwestować w przedmiot, który może kojarzyć ci się z minionymi czasami. Błąd! Farelka elektryczna - bo o niej mowa - sprawi, że szybciej będzie ci cieplej lub na odwrót. Wiele modeli posiada regulator pozwalający zamienić urządzenie podwyższające temperaturę na takie, które zapewni chłód w upalne dni. W każdym dobrym sklepie znajdziesz takie propozycje urządzeń.

Dla kogo przeznaczona jest farelka elektryczna?

Farelka przyda się każdemu. Jeśli mieszkasz w bloku, zdarzyło ci się przeżywać ten moment, w którym już jest zimno, a jeszcze nie włączono ogrzewania centralnego. Twoja rodzina szczelnie opatulona w swetry i szaliki marzła. Dzięki farelce elektrycznej możesz spokojnie przetrwać ten nieprzyjemny czas. Termowentylator - bo tak też nazywana jest farelka, zapewnia komfort termiczny dzięki szybko nagrzewającym się grzałkom. W okresie jesienno-zimowym powinna być obowiązkowym wyposażeniem twojego miejsca zamieszkania.

Nagrzewnica to obecnie produkt występujący w wielu formach. Spotkasz na przykład sprzęt kolumnowy, który bardziej przypomina oczyszczacz powietrza. W niektórych pomieszczeniach, takich jak biuro możesz postawić termostat biurkowy, który ogrzeje cię podczas 8 godzin pracy w chłodniejszych warunkach. Ciekawym rozwiązaniem jest termostat ceramiczny, w którym grzałki wykonane są z tego rodzaju materiału. Charakteryzuje się on większą wytrzymałością niż klasyczna grzałka, więc pomyśl, które rozwiązanie pasuje idealnie. Jeśli nie chcesz podłączać farelki do prądu, to na rynku znajdziesz urządzenia bezprzewodowe, które zasilane są akumulatorem.

Producenci prześcigają się w ilości modeli, które mogą służyć jako grzejnik bądź dedykowany ogrzewacz... stóp. Taki również możesz znaleźć na rynku. Pozostaje jednak pytanie, czy aby na pewno potrzebujesz takiego gadżetu. Klasyczna farelka z odpowiednim nakierowaniem siły nawiewu ogrzeje zarówno Twoje stopy, nogi, jak i całe ciało.


Farelki elektryczne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Szeroki wybór produktów może sprawić trudność w wyborze tego najlepszego. Sprawdź więc, na co warto zwrócić uwagę wpisując w wyszukiwarkę: farelka bądź termoregulator.

Moc ma znaczenie

Podstawowym parametrem każdej farelki jest jej moc. Występuje w wartości od 750 do 2000 W. Dzięki niej będziesz wiedzieć, czy wybrany sprzęt da radę ogrzać twój pokój gościnny czy pokój dziecięcy. Przyjmuje się, iż na każdy metr kwadratowy pomieszczenia musisz liczyć 100 W. Regulacja mocy jest dostępna w niektórych modelach. Przy zakupie warto spytać sprzedawcy o to, czy dedykowany termoregulator posiada taką funkcję.

Zużycie prądu

Wybierając konkretny model urządzenia, zwróć uwagę na ilość prądu, jaką zużywa. Przeciętnie nagrzewnica pobiera energię w granicach od 0,45 kWh do 2 kWh.

Bezpieczeństwo i regulacje

Niektóre modele farelek elektrycznych posiadają zabezpieczenie przed przegrzaniem. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury urządzenie się wyłącza lub następuje nawiew zimnego powietrza.

Długość przewodu zasilającego

Kupując farelkę, sprawdź, jaką długość ma przewód zasilający. Różne modele mają różnej długości kable. W zależności od tego, gdzie chcesz postawić urządzenie, warto, byś miał pewność, że długość kabla wystarczy. Dobrym rozwiązaniem jest kabel zwijany występujący w niektórych modelach.

Montaż urządzenia

Być może potrzebujesz urządzenia, które jest montowane na stałe, na przykład na ścianie. W tym wypadku sprawdź, czy będziesz potrafił zainstalować taki termoregulator.

Filtr w urządzeniu mobilnym

Nagrzewnica przenośna będzie posiadać filtr zamontowany z tyłu urządzenia. On zbiera kurz, który mógłby być wydmuchiwany wraz z ciepłym powietrzem. Zapytaj sprzedawcy, czy i co jaki czas należy to zabezpieczenie czyścić bądź wymieniać na nowe.


Dlaczego warto zdecydować się na termowentylator łazienkowy?

Tradycyjna farelka nie nadaje się do łazienki. Stanowić będzie zagrożenie dla ciebie i wszystkich, którzy będą chcieli się jednocześnie kąpać i mieć ciepłe pomieszczenie. Jeśli pragniesz zapewnić sobie ciepło i komfort w łazience, szukaj termowentylatora łazienkowego. W tym wypadku będziesz pewien, że jest on przystosowany do używania w tym pomieszczeniu. Posiada niezbędne zabezpieczenia przed wodą i wilgocią, która może spowodować spięcie i poważniejsze konsekwencje. Kupując farelkę do łazienki oprócz tego, że pisze na niej, iż jest przeznaczona do tego pomieszczenia, sprawdź załączone certyfikaty i oznaczenia.

Oprócz opisywanych tu nagrzewnic przeznaczonych do użytku domowego, na rynku znajdziesz również profesjonalne urządzenia przemysłowe. Jeśli chcesz ogrzewać trochę większe powierzchnie niż pokoje w domu, zainteresuj się właśnie nimi. Ich wybór jest także spory i z pewnością znajdziesz urządzenie, które będzie spełniać Twoje - nawet najbardziej restrykcyjne wymagania.

Więcej informacji sprawdzisz w tym miejscu https://www.neonet.pl/sprzet-grzejny/termowentylatory.html

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: do Kolo Treść komentarza: Ty, Kolo, zamiast doglądać sumienia Lemanku, zajmij się ustalaniem, kto ci dmucha i dyma starą. Są doniesienia, że schudłeś, bo brakuje w chacie żarcia. A to stara buli za każdy numerek, ma ciąg do bzykania. Nie ma pieniędzy, nie ma żarcia a stara pełna spermy kochasiów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:51 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: doroboty, do roboty! Treść komentarza: Jako redaktor naczelny 2004 - 2007 był znamienny balangą flaszkową 8 marca 2006, kiedy to na posiedzeniu zbiorowego ciała kierowniczego wytrąbił co najmniej półtora flaszki. A czaił się jeszcze na koniak dla dopicia. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:24 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: bąrzór Treść komentarza: Dla senatora Szejnfelda podajemy do wiadomości, że artykuł Szalbierza był komentarzem do jego podglądu i podsłuchu z opóźnieniem. W ogóle nasz żurnalista nie szczyci się finezyjną szybkością w myśleniu i pisaniu o zdarzeniach w tygodniku o zasięgu ponadregionalnym , chyba, że o flaszkach pitych w robocie. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:19 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: lux veritatis Treść komentarza: I musiał w ten interes wniknąć Mariusz Szalbierz, Jerzy Utkin, Sebastian Cyranek, Krzysztof Figiel, plus ekipy nagrywające, żeby zrobić porządek po swojemu, wychlać piwo z sokiem, popytać plażowiczów, czy podoba im się bar "Plaża Ty i Ja", czy można potajemnie kupić szklankę wódki, bo Mariusz potrzebuje, podobno do dezynfekcji butów z powodu wdepnął w gówno. Poza tym można użyć do zaszemrania w główce. A stara w tym czasie "tłok czekoladowy" z kumplem od wódki. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:10 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: wyrwij murom zęby krat Treść komentarza: Rzecz w tym, że we wrześniu 2012 była nagła potrzeba ze strony Wielkiego Smrodatora, żeby obrzucić wiadrem gówna członków Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, którzy z piedestału baru U Doroty latem 2006 obserwowali zmaganie się zapitego w trupa klienta Baru U Przestępcy (tak właścicielka tw Aleksandra nazwała bar przy drodze DK10). Obudzony do roboty medialnej Mariusz Szalbierz znalazł archiwalną relację o bracie w wódce, co mu posłużyło do wypełnienia wiadra gówna, szczególnie na nielubianą sekretarz Stowarzyszenia. Że to śmiechu warte? A kogo w zbiorze czytelników Tygodnika Nowego obchodzi ten event śmieszny i przerażający głupotą? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 10:35 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: konsument Treść komentarza: Do zrzygania. Tak jak Sebastian Cyranek ze Złotowa w barze "Plaża Ty i Ja" w Tucznie 18 sierpnia 2013 roku przepełnił się piwem beczkowym. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:12 Źródło komentarza: Wykopy w Parku Raczyńskich
Reklama
Reklama