Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Piątka trzy razy z rzędu

Przypadku nie było. Skoro jest tak długoletnia historia ,,czwartków LA’’ to podsumowanie nie mogło się odbyć w inny, jak czwartek, dzień. Przyjechał tradycyjnie patron imprezy, świetny sportowiec, legenda dziś polskiej LA – Marian Woronin. To niebywale, ale jego rekord w biegu na 100 metrów ma dziś 33 lata!!!
Piątka trzy razy z rzędu

Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przed rokiem obchodziło piękny jubileusz. Dziś podsumowano już ,,tylko” kolejną XXI edycję Czwartków i Meetingów Lekkoatletycznych dla Dzieci i Młodzieży z naszego regionu. Państwo Zielińscy mogą być dumni.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, iż Lekkoatletyczne Czwartki to cykl imprez adresowanych głównie dla uczniów  klas 4-6 szkoły podstawowej.

Przez lata ta impreza cieszy się popularnością. Ze startów w niej wywodzi się wielu utytułowanych sportowców.

Od lat wydarzenie może liczyć na wydatne wsparcie finansowe ze strony powiatu pilskiego. W 2017 roku powiat przekazał na “Czwartki” 15 tys. złotych.

Będący na podsumowaniu starosta Eligiusz Komarowski mówił m.in.

- Czwartki to przedsięwzięciach z bogatą historią i znaczącymi sukcesami. Trudno nawet zliczyć, ile razy młodzi reprezentanci naszego powiatu i regionu poprawiali rekordy kraju na ogólnopolskich finałach „Czwartków”. Zawsze byliśmy w krajowej czołówce tej imprezy. Powiat pilski wspiera zarówno to przedsięwzięcie, jak i inne, które propagują zdrowy styl życia wśród najmłodszych – podkreślał Eligiusz Komarowski.

Rozdano wyróżnienia, nagrody. Po raz trzeci klasyfikacje generalną wygrała Szkoła Podstawowa nr 5 i wychowawca Magdalena Szwagierczak. Niezwykle skromna pani Magda, przed laty siatkarka pilskiej Nafty, w SP 5 jest od 11 lat.

- W Czwartkach startują 3 klasy sportowe, czyli 75 uczniów. Udział w zawodach realizujemy w ramach 2 godzin w-f. Startujemy co roku. Wygraliśmy klasyfikacje generalna rok i dwa lata temu. Wszyscy nauczyciele wf z naszej szkoły biorą udział w realizowaniu tych meetingów z dziećmi, a więc i zaszczyty są dla nich – podkreśla pani Magda.

W tej edycji zorganizowano i przeprowadzono 10 meetingów - 2 szkolne i 8 na stadionie przy ul. Żeromskiego. Wystartowało łącznie we wszystkich meetingach 2816 dzieci.

W klasyfikacji generalnej szkół miasta Piły, powiatu pilskiego i regionu I miejsce zajęła szkoła SP5 z Piły, II miejsce SP1 z Piły, III miejsce SP4 z Piły. W punktacji szkół powiatu pilskiego: I m-ce ZS Stara Łubianka, II m-ce SP Wyrzysk, III m-ce SP Kosztowo.

Brawo Wy!

 

Punktacja generalna 

1.   Szkoła Podstawowa nr 5 w Pile (nauczyciel: Magdalena Szwagierczak)

2.   Szkoła Podstawowa nr 1 w Pile (nauczyciel: Radosław Drogosz)

3.   Szkoła Podstawowa nr 4 w Pile (nauczyciel: Joanna Pląskowska)

- punktacja szkół powiatu pilskiego (nie wliczając Piły)

1.   Zespół Szkół w Starej Łubiance (nauczyciel: Elżbieta Szczepaniak)

2.   Szkoła Podstawowa w Wyrzysku (nauczyciel: Cezary Gdaniec)

3.   Szkoła Podstawowa w Kosztowie (nauczyciel: Oliwia Rozpłoch – Grzelak)

Pierwsze miejsce wśród szkoł małych (do 100 uczniów) - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bądeczu (nauczyciel: Lidia Mrotek)

Podczas Finału Grand Prix Polski Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się w Łodzi (16-18 czerwca 2017 r.), nasi reprezentanci zdobyli łącznie 34 punkty, dzięki czemu zajęli piąte miejsce w klasyfikacji miast. Brązowy medal wywalczyła Michelle Chura Quispe (rocznik 2005, Zespół Szkół nr 2 w Pile; konkurencja: skok w dal; wynik – 4,63 m).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama