Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Niesamowity powiew ekspresji

To była z pewnością integracja na przysłowiową szóstkę. Do udziału w Próbie Bicia Rekordu Guinnessa w największej licznie wykonanych rzutów karnych, Stowarzyszenie Dajmy Szanse Naszym, zaprosiło wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Piły.
Niesamowity powiew ekspresji

Blisko 70 osób, dzięki pomocy Anny Chmury z pilskiego PKS, miało możliwość skorzystania z zaproszenia na wydarzenie mające miejsce w hali PWSZ w Pile. – Tak ekspresyjnej młodzieży nie widzieliśmy już dawno – nie kryli oczarowania przedstawiciele sponsora tytularnego wydarzenia.
Czy Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pile zostanie partnerem Stowarzyszenia Dajmy szansę Naszym?
W przyszłym roku placówka wzbogaci się o nową salę gimnastyczną, a już dziś planowane są wspólnie przedsięwzięcia ze Stowarzyszeniem DSN.
Dyrekcja szkoły, z Justyną Michaelis-Nowak na czele, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wychowanków i niebawem niewykluczone jest partnerstwo z pilskim stowarzyszeniem.
Udział wychowanków placówki w Próbie Bicia Rekordu Guinnesa, był pierwszym krokiem ku temu.
Nauczyciele i uczniowie starają sie angażować w różnego rodzaju akcje o charakterze społecznym, charytatywnych. Od trzech lat Ośrodek należy do Klubu Szkół Unicef i bierze raz w roku szkolnym w akcji na rzecz dzieci z biednych regionów świata. Tym samym uzyskała trzykrotnie “Certyfikat Zaangażowanej Społecznie Placówki” w latach 2015 - 2017.
Coroczna akcja “Przygarnij Burka” organizowana w Pile, zbiórki żywności na rzecz schroniska dla zwierząt w Pile wzbudziła też zainteresowanie firmy Dolina Noteci z Polanowa, z którą bezpośredni kontakt posiada w/w stowarzyszenie.
Na terenie placówki działają organizacje sportowe:
Klub Olimpiad Specjalnych “Marcinki”, Uczniowski Klub Sportowy “Sapek” oraz Stowarzyszenie “Sprawni Razem”.
Pole do popisu jest zatem spore.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama