Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

OSKI rekordzista!

To było jakby na zakończenie niezwykle barwnego i udanego zarazem sezonu 2017. Jakby, bowiem jeszcze w miniony weekend chodziescy pływacy brali udział w zawodach w Berlinie
OSKI rekordzista!

Finałowa runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach miała miejsce w Jastrzębiu Zdroju. Tu błysnął nie tylko team chodzieskiego Delfinka, ale przede wszystkim Oskar Kasprowicz.
Tego nie trzeba stale przypominać: pływanie w płetwach jak na razie opanowało jedynie region chodzieski, ale w całym kraju i na świecie zyskuje co raz większą popularność? Czy ma szanse stać się sportem olimpijskim? Zastanawiają się sympatycy tej dyscypliny.
Podczas ostatniego The World Games 2017 we Wrocławiu, podkreślano, że pływanie w płetwach było - nie licząc żużla - najbardziej wziętą dyscypliną. To na takie szybkie pływanie  sprzedano wszystkie bilety, a wrocławska Orbita pękała w szwach.
W płetwach, co zrozumiałe, pokonuje się dystanse znacznie szybciej. Najlepsi dystans 50 metrów potrafią pokonać nawet w 13 sekund!
Jakby nie patrzeć to sport bardzo widowiskowy i dynamiczny.
Systematycznie przypominają nam o tym podopieczni Bartosza Smaruja z chodzieskiego UKS Delfinek. Ów szkoleniowiec nie kryje satysfakcji po występie swoich podopiecznych w Jastrzębiu Zdroju.
Finałowa runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach miała doborowa obsadę.  W zawodach udział wzięła ścisła czołówka polskich klubów i zawodników, w tym 33 pływaków z UKS Delfinek SP1 Chodzież. Super występ zaliczył jeden z chodzieskich zawodników - Oskar Kasprowicz.
,,Oski” zdobył 3 medale, a w ostatniej indywidualnej konkurencji na 200 m Bi-fins z wynikiem 1:49,30 zdobył nie tylko złoty medal, ale poprawił rekord Polski w kat. D chłopców.
Do grona rekordzistów Polski dołączyli także chodziescy reprezentanci sztafet mikstowych na dystansie 4x100 m pp (Natalia Bartczak, Kacper Wiśniewski, Kinga Małachowska i Filip Nowak) oraz na dystansie 4x50 m BF (Kacper Wiśniewski, Marta Humerczyk, Kinga Małachowska i Filip Nowak, którzy bezapelacyjnie wygrali rywalizacje.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama