Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Matki- wariatki szkolą rodziców

Pilskie stowarzyszenie „Matki Wariatki”, z Patrycją Kujawą na czele, zrealizowało kolejny cel. Tym razem mowa o szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy dla rodziców małych dzieci i niemowląt. Pierwsze spotkanie, w którym uczestniczyło około stu osób, odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”. Kolejne są kwestią czasu, tym bardziej, że zapału i wsparcia od ludzi dobrej woli nie brakuje.
Matki- wariatki szkolą rodziców

- Bardzo się cieszę, że dotarło was tylu, choć mam nadzieję, że następnym razem przyjdzie więcej chętnych. Na pewno to nie koniec akcji, o kolejnych terminach spotkań będziemy informować na bieżąco. Chcemy, żeby akcja zatoczyła jeszcze szersze kręgi – powiedziała Patrycja Kujawa, liderka stowarzyszenia. Patronem honorowym cyklu szkoleń jest Eligiusz Komarowski, starosta pilski: - Podziękowania należą się organizatorom, uczestnikom oraz wszystkim osobom, które wsparły akcję. To bardzo ważne, żeby stale trenować umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Powinno być to dla nas jak odruch bezwarunkowy. Warto pamiętać, że kto nie praktykuje, ten zapomina. Cieszę się, że Powiat Pilski był w stanie pomóc przedsięwzięciu. Wyrazy uznania za pomoc organizacyjną kieruję w tym miejscu do pani Ariany Latzke, dyrektora MDK w Pile.

Szkolenie bezpłatnie poprowadzili ratownicy medyczni ze szkoły Med – Life. Na czele czteroosobowej grupy specjalistów stał Damian Garlicki, który bardzo obrazowo, nierzadko nawet dosadnie przedstawiał zagadnienia związane z udzielaniem pomocy najmłodszym. Poruszył między innymi niebezpieczeństwa związane z kaszlem, zadławieniem i biegunką. – Pamiętajcie, żeby nie panikować, ale ratować. W przypadku zagrożenia życia nie ma chwili do stracenia! – przestrzegał, zachęcając, żeby w chwilach dramatycznych nie zwlekać z wzywaniem karetki: - Najlepiej korzystać z numeru 999, a w drugiej kolejności ze 112.

Ostatnią część spotkania przeznaczono na praktyczną naukę udzielania pierwszej pomocy. Niezbędne były fantomy oraz bezcenne rady fachowców. Kolejne spotkanie już wkrótce. 

Źródło: powiat

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama