Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

„Biegaj z nami 2017” przeszło do historii

83. laureatów z nagrodami
„Biegaj z nami 2017” przeszło do historii

Zaczęło się od Kaczorskiej Dziesiątki, skończyło na Biegu Niepodległości w Pile – stolicy powiatu pilskiego. Po drodze były etapy w gminach: Szydłowo, Łobżenica, Białośliwie, Wyrzysk, Piła, Ujście, Miasteczko Krajeńskie i Wysoka – wszystkich w powiecie. Aż 77 biegaczy zaliczyło każdy z dziesięciu przystanków. Było też sześć osób, które pokonały komplet etapów przewidzianych dla miłośników nordic walkingu. Każdy z nich został przedstawiony i nagrodzony podczas uroczystego podsumowania cyklu „Biegaj z nami 2017”, któremu patronował Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Okolicznościowe spotkanie zorganizowano w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile.

- Serdecznie gratuluję państwu wytrwałości, zaangażowania i entuzjazmu. Swoją postawą udowadniacie, że sport kształtuje charakter, a wy, nierzadko rozpoczynając przygodę z bieganiem od powiatowego cyklu, staracie się później pokonywać kolejne, jeszcze trudniejsze przeszkody, z maratonami włącznie. Dziękuję moim współpracownikom za opiekę merytoryczną nad cyklem, którego ósmą edycję mamy właśnie przyjemność podsumowywać. Bardzo dziękuję organizatorom poszczególnych etapów i sponsorom, bez których nie można byłoby nadać cyklowi godnej oprawy. Wspólnymi siłami postaramy się, żeby kolejny biegowy sezon w powiecie był jeszcze bardziej udany – powiedział starosta.

Kilka zdań o statystykach. Średnio w jednym etapie startowało 229 biegaczy. Najliczniejsze grono zawodników ukończyło Bieg Niepodległości (507 osób). W tym sezonie najlepsze wyniki spośród stałych uczestników zanotowali Miłosz Czechowicz z Piły oraz Michalina Makowiecka z Kaczor. Rywalizację par małżeńskich rozstrzygnęli na swoją korzyść pilanie: Magdalena i Emil Plaszczyk. W grupie kijkarzy triumfowali Gracjan Zygmunt i Aleksandra Grabowska (oboje z Piły). We wtorkowy wieczór wręczono również wyróżnienia specjalne. Na szczególne słowa uznania zasłużył Sławomir Zgliński z Piły, który za wyjątkową postawę podczas biegu w Wysokiej (asekuracja zawodniczki, której kontuzja uniemożliwiła swobodny bieg) otrzymał nagrodę Fair Play. Warto również dodać, że po raz czwarty w historii cykl ukończyła osoba spoza powiatu pilskiego. Tym razem mowa o Marku Towstokorym ze Złotowa.

Wręczenie nagród urozmaicił występ zespołu Seniority. Wyświetlono również przygotowany przez TV Asta film, przedstawiający pokrótce przebieg każdego z etapów.

Już teraz wiemy, że kolejny cykl rozpocznie się w sobotę, 7 kwietnia 2018 roku. Będzie to jubileuszowy, X Papieski Bieg Przełajowy ze Skrzatusza do Starej Łubianki.

***


Laureaci cyklu „Biegaj z nami 2017”

Marta Encminger (Piła)
Wanda Skowrońska (Piła)
Aniela Zapiec (Wysoka)
Anna Wietrzycka – Piaskowska (Piła)
Aleksandra Tecław (Osiek nad Notecią)
Romualda Kosmatka (Piła)
Ewa Karmelita (Wyrzysk)
Izabela Grabowska (Kaczory)
Anna Stromidło (Piła)
Mirosława Jezior (Piła)
Joanna Wyrwa – Krzyżańska (Piła)
Alina Nowak (Osiek nad Notecią)
Monika Pawłowska (Ługi Ujskie)
Anna Kwidzińska (Osiek nad Notecią)
Katarzyna Wypych (Jeziorki)
Jolanta Rzywucka (Piła)
Dorota Francikowska (Dąbki)
Barbara Przewoźniak (Piła)
Angelina Makowiecka (Kaczory)
Katarzyna Żurawska (Kaczory)
Monika Błauciak (Piła)
Anita Hass (Piła)
Magdalena Plaszczyk (Piła)
Paula Podlecka (Piła)
Agnieszka Jankowska (Wyrzysk)
Natalia Michalska (Jeziorki)
Sylwia Plewa (Piła)
Michalina Makowiecka (Kaczory)
Marek Towstokory (Złotów)
Mirosław Adamczyk (Piła)
Konrad Piaskowski (Piła)
Jerzy Jankowski (Piła)
Ryszard Bekta (Piła)
Stanisław Lipiejko (Dolaszewo)
Krzysztof Natoniewski (Piła)
Marek Piosik (Piła)
Grzegorz Lewandowski (Piła)
Michał Początek (Piła)
Artur Pawłowski (Ługi Ujskie)
Henryk Wróbel (Piła)
Jerzy Lajter (Piła)
Radosław Duczmal (Wysoka)
Jacek Zapiec (Wysoka)
Mirosław Błauciak (Piła)
Władysław Żylski (Piła)
Sebastian Mazurkiewicz (Piła)
Bartosz Kołodziejczyk (Piła)
Walenty Buzała (Stara Łubianka)
Radosław Śliwiński (Równopole)
Dariusz Justa (Piła)
Jarosław Gałka (Piła)
Krzysztof Engler (Wyrzysk)
Dariusz Deuter (Zawada)
Artur Hass (Piła)
Jerzy Grabowski (Piła)
Marcin Wypych (Jeziorki)
Romuald Podlecki (Piła)
Tomasz Rudziński (Wyrzysk)
Sławomir Grzelak (Piła)
Piotr Plewa (Piła)
Michał Przewoźniak (Piła)
Paweł Lisiecki (Kaczory)
Krzysztof Piechowski (Piła)
Łukasz Dębowczyk (Piła)
Sebastian Trzeciak (Zawada)
Mariusz Białczyk (Piła)
Dominik Mączyński (Piła)
Dariusz Skowera (Piła) – uczestnik wszystkich etapów „Biegaj z nami” w latach 2010 - 2017
Adrian Śliwiński (Równopole)
Sebastian Stromidło (Piła)
Emil Plaszczyk (Piła)
Mariusz Gąsiorek (Dolaszewo)
Rafał Budniok (Piła)
Marcin Starszak (Osiek nad Notecią)
Michał Kuster (Wysoka)
Jakub Filipiak (Osiek nad Notecią)
Miłosz Czechowicz (Piła)


Najlepsi w kategorii nordic walking:

  1. Aleksandra Grabowska (Piła)
  2. Aldona Makowiecka (Kaczory)
  3. Ewa Mączyńska (Piła)

 

  1. Gracjan Zygmunt (Piła)
  2. Stanisław Lenartowicz (Stara Łubianka)
  3. Zenon Buda (Piła)



Najlepsi biegacze w poszczególnych kategoriach wiekowych:

1988 – 2001

  1. Michalina Makowiecka (Kaczory)
  2. Paula Podlecka (Piła)
  3. Angelina Makowiecka (Kaczory)

 

  1. Miłosz Czechowicz (Piła)
  2. Jakub Filipiak (Osiek nad Notecią)
  3. Michał Kuster (Wysoka)


1978 – 1987

  1. Natalia Michalska (Jeziorki)
  2. Magdalena Plaszczyk (Piła)
  3. Anita Hass (Piła)

 

  1. Marcin Starszak (Osiek nad Notecią)
  2. Emil Plaszczyk (Piła)
  3. Sebastian Stromidło (Piła)


1968 – 1977

  1. Sylwia Plewa (Piła)
  2. Agnieszka Jankowska (Wyrzysk)
  3. Monika Błauciak (Piła)

 

  1. Rafał Budniok (Piła)
  2. Mariusz Gąsiorek (Dolaszewo)
  3. Mariusz Białczyk (Piła)


1958 – 1967

  1. Dorota Francikowska (Dąbki)
  2. Mirosława Jezior (Piła)
  3. Romualda Kosmatka (Piła)

 

  1. Dariusz Skowera (Piła)
  2. Sławomir Grzelak (Piła)
  3. Krzysztof Engler (Wyrzysk)


1957 plus

  1. Ewa Karmelita (Wyrzysk)
  2. Aniela Zapiec (Wysoka)
  3. Wanda Skowrońska (Piła)

 

  1. Romuald Podlecki (Piła)
  2. Jerzy Lajter (Piła)
  3. Henryk Wróbel (Piła)



Najlepsi w kategorii par małżeńskich:

  1. Magdalena i Emil Plaszczyk (Piła)
  2. Anita i Artur Hass (Piła)
  3. Katarzyna i Marcin Wypych (Jeziorki)
  4. Monika i Mirosław Błauciak (Piła)
  5. Anna i Sebastian Stromidło (Piła)
  6. Monika i Artur Pawłowscy (Ługi Ujskie)
  7. Anna i Konrad Piaskowscy (Piła)


Każdy z tych duetów ukończył wspólnie wszystkie etapy.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama