Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Ludzie kultury A.D 2017

Doroczne nagrody w dziedzinie kultury rozdane. W czwartkowy wieczór w pilskim MDK starosta, Eligiusz Komarowski uhonorował najbardziej aktywnych działaczy kulturalnych z terenu powiatu pilskiego. W gronie nagrodzonych znalazło się 27 artystów, twórców nieprofesjonalnych, animatorów kultury, stowarzyszeń i instytucji kultury.
Ludzie kultury A.D 2017

- Dziękuję artystom, nauczycielom, animatorom, zespołom, instytucjom, stowarzyszeniom i wszystkim twórcom, którzy swoją postawą znacząco ubogacają naszą codzienność – powiedział podczas uroczystości starosta pilski, Eligiusz Komarowski.- Dziękuję za państwa wysiłek i efekty działalności, rozsławiające powiat pilski daleko poza jego granicami.

Choć gala rozdania nagród ludziom kultury to już tradycja, w tym roku było nieco inaczej. Na wniosek Zarządu Powiatu Rada Powiatu zdecydowała o znacznym zwiększeniu liczby uhonorowanych. Dotychczas przyznawano dziesięć nagród, nowe ustalenia dopuszczają nawet 30. Przywilej ten wykorzystano w dużym stopniu. Na czwartkowej uroczystości wyróżniono 27 osobistości świata kultury z terenu powiatu. Oto one:

Edward Kreft (artysta, grafik, plastyk)za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania sztuk plastycznych.

Urszula Klimczak – Skrzypczak (nauczyciel) - za całokształt działalności w dziedzinie edukacji muzycznej dzieci i młodzieży.

Małgorzata Biała (artysta, plastyk)za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianie sztuk plastycznych.

Marta Mrówka (artysta, plastyk, nauczyciel)za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianie sztuk plastycznych.

Eliza Sabik (nauczyciel tańca towarzyskiego)za osiągnięcia w dziedzinie edukacji tanecznej dzieci i młodzieży.
Iwona Brandenburger (nauczyciel śpiewu)za osiągnięcia w dziedzinie edukacji muzycznej dzieci i młodzieży.

Janina Nieścieruk (szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Dolaszewie)za całokształt działalności w dziedzinie upowszechniania tradycji ludowych w środowisku lokalnym.

Mirosława Jezior (bibliotekarz)za osiągnięcia w dziedzinie edukacji kulturalnej i promocji czytelnictwa.
Aleksandra Flens – Nowacka (bibliotekarz)za osiągnięcia w dziedzinie edukacji kulturalnej i promocji czytelnictwa.
Halina Drab (członek Komitetu Obchodów Regionalnego Święta Sadowników)za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i dziedzictwa lokalnego.

Jolanta Grabowska (założycielka zespołu teatralnego „Grabajki”)za osiągnięcia w dziedzinie edukacji teatralnej dzieci i młodzieży.

Zdzisław Seroka (nauczyciel, poeta, działacz społeczny) – za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Roman Jasiński (nauczyciel, portrecista)za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Marek Pluciński (dokumentalista)za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury.
Chór Mieszany „Halka” w Pileza całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Nadnotecki w Pileza osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Towarzystwo Śpiewacze Magnificat w Górce Klasztornej wraz z dyrygentem Ewą Dmochewiczza osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Noteciąza osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Zespół Śpiewaczy „Kasztelanki”za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Zespół Skakankaza osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.
Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiuza całokształt działalności w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury.

Zespół Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pileza osiągnięcia w dziedzinie edukacji muzycznej dzieci i młodzieży, upowszechniania i ochrony kultury.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pileza osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury.

Niemieckie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w Pileza osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury.

Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno OMMPza upowszechnianie wartości patriotycznych w kulturze małych ojczyzn.

Oddział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidówza osiągnięcia w dziedzinie aktywizacji kulturalnej seniorów.

Uniwersytet III Wieku w Pileza osiągnięcia w dziedzinie aktywizacji kulturalnej seniorów.
Galę uświetnił występ uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile, wokaliści i tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile oraz zespół DKD, związany z Niemieckim Towarzystwem Społeczno – Kulturalnym w Pile.

(acz)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama