Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Noc w Starostwie

CZARNKÓW  Czegóż tu nie było… Podczas tegorocznej Nocy w Starostwie nie zabrakło atrakcji w rodzaju huku wystrzałów z broni palnej, quizów, strzelnicy, kina „pod chmurką”, całej gamy mundurów i pomysłów, które spodobały się zarówno młodszym jak i starszym odwiedzającym
Noc w Starostwie

 

Na tegoroczną odsłonę wydarzenia, które odwiedziły setki mieszkańców złożyły się dwa dwugodzinne bloki. Tym razem nie zabrakło wydarzeń w samym otoczeniu budynku, gdzie przybyli uczestnicy Nocy w Starostwie mogli pod gołym niebem obejrzeć film „Powstanie Wielkopolskie. Czarnków odzyskany”. To jednak był ledwie początek.

Obok strzelnicy interaktywnej i smacznej grochówki ciekawy blok zaproponowała grupa rekonstrukcyjna z Wałcza, która przygotowała pokazy broni i artylerii. W budynku starostwa odbyły się historyczny quiz oraz ciekawe prelekcje. O kulisach filmu „Powstanie Wielkopolskie. Czarnków odzyskany” opowiadali reżyser Paweł Różycki i odtwórca roli Zdzisława Orłowskiego, Paweł Majchrzak. Nie zawiedli również przedstawiciele muzeów z Trzcianki i Czarnkowa oraz Marek Doczekalski ze Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego w Miałach. Każdy z uczestników miał też możliwość zrobienia sobie zdjęcia na fotościance z historycznym motywem.

      Podczas „Nocy w Starostwie” zaprezentowały swoje umiejętności młode talenty m. in. z MDK w Trzciance. - Cieszę się, że występami naszych podopiecznych mogliśmy uświetnić to historyczne wydarzenie. Dzięki takim koncertom młodzi artyści nie tylko się kształcą, ale nabierają pewności w występach przed publicznością – mówi Dominika Wiśniewska, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.  Ponadto w koncercie udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzciance, uczniowie Zespołu Szkół Podnadgimnazjalnych w Czarnkowie, młodzież z Drawska, Malwy z Trzcianeckiego Domu Kultury oraz przedstawiciele Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie. Atrakcyjny występ zapewniły również panie z zespołu „Ciała Pedagogiczne”. Gwiazda wieczoru maestro Tomasz Zagórski wystąpił w towarzystwie pianistki, Marii Rutkowskiej.

      Podczas „Nocy w Starostwie” nieocenieni okazali się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie, którzy pomogli w organizacji tej różnorodnej imprezy.  - Wielkie słowa wdzięczności kierujemy nie tylko w stronę strażaków ochotników ale także dla wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie - mówi Aleksandra Lipiec ze Starostwa Powiatowego w Czarnkowie. - Dziękujemy za zaangażowanie i Waszą pomoc.

      Tadeusz Teterus starosta czarnkowsko-trzcianecki: - To co się działo w naszym urzędzie i na dziedzińcu, było fantastyczną, żywą lekcją historii. Nie zawiedli mieszkańcy, a to jest najlepszym dowodem wsparcia pomysłu tej imprezy. Ze swojej strony chcemy zapewnić, że z roku na rok będziemy podnosić poziom wydarzenia, tak aby było ono coraz lepiej przygotowywane, a atrakcje były jeszcze ciekawsze. To była wspaniała „Noc w Starostwie”

pik

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama