Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Co dalej, gimnazjalisto?

Hala sportowa Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile tętniła życiem od rana. Targi Edukacyjne, adresowane do gimnazjalistów, przed którymi wybór dalszej ścieżki kształcenia, przyciągnęły w sobotę setki młodych ludzi oraz ich rodziców.
Co dalej, gimnazjalisto?

Kolejny rok szkolny już teraz zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ przygotowana oferta zaskakuje innowacjami: - Otwieramy kształcenie w nowych zawodach, między innymi technik geodeta, krawiec, introligator i betoniarz – zbrojarz. Propozycje wychodzą naprzeciw potrzebom rynku pracy, bowiem pracodawcy pilnie poszukują fachowców – informuje Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty szkół średnich zostały zamieszczone w Informatorze Edukacyjnym 2017/2018, który śmiało można nazwać przewodnikiem dla gimnazjalistów. Każdy młody człowiek otrzymał w sobotę swój egzemplarz. Eligiusz Komarowski, starosta pilski i jednocześnie honorowy patron sobotniego spotkania z młodzieżą powiedział: - Propozycje szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Pilski znam dobrze i uważam, że są w stanie zadowolić każdego. Różne kierunki kształcenia, sprzyjające zainteresowaniom młodych ludzi i wymaganiom rynku pracy to dobra rekomendacja dla naszych placówek. Serdecznie zapraszam!

W sobotnich Targach Edukacyjnych wzięły udział: I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile, LO Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile, Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile, ZSP Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, ZSP Nr 3 w Pile, Powiatowe Centrum Edukacji w Pile, ZSP im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, LO Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile, LO Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile, Centrum Kształcenia „Nauka” w Pile, ZSP w Starej Łubiance, Powiatowy Urząd Pracy w Pile, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile – główny organizator Targów.

Źródło:powiat

foto: had

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama