Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

WOŚP: W Pile rekord!

To już wiemy na pewno! W ubiegłym roku 140 tysięcy złotych, w bieżącym na chwilę obecną - 210 tysięcy złotych! I mniej już nie będzie!
WOŚP: W Pile rekord!

Ciągle trwają licytacje w serwisie Allegro, ciągle jeszcze wpływają datki od darczyńców – ostateczną kwotę zebraną w tym roku poznamy mniej więcej pod koniec stycznia. Na chwilę obecną możemy już jednak stwierdzić, że kolejny raz pilanie dali czadu!!! Piła ustanowiła nowy rekord! Jak mówi porzekadło: Co dwie głowy, to nie jedna! A co trzy sztaby to nie dwa! – a w tym roku, dzięki aktywności starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego, mieliśmy w Pile aż trzy sztaby, które ramię w ramię pracowały na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka!

Tyle działo się w minioną niedzielę w naszym mieście, że nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, przygotowanych przez organizatorów sztabów. Przypomnijmy: Pierwszy sztab działał pod patronatem wspomnianego starosty pilskiego, drugi – prezydenta miasta, Piotra Głowskiego, szefową trzeciego sztabu jest Blanka Iwicka – to ten sam sztab, który we wcześniejszych latach działał przy I LO na Pola - w tym w SP 11. Także w tym roku mocno przyczynił się on do ustanowienia rekordu, m.in. dzięki kwotom zebranym podczas "Biegu z sercem".

WOŚP ze sztabem starosty Eligiusza Komarowskiego grała w wielu punktach miasta: w galeriach: VIVO i Kasztanowej, w PWSZ oraz na stadionie przy ul. Okrzei, gdzie zapłonęły ogniska i gdzie do godz. 20.00 - do chwili Światełka do Nieba trwały koncerty. Entuzjastycznie przyjęto zwłaszcza zespół Future Folk ze Stanisławem Karpielem - Bułecką na czele, bratem Sebastana. Był to góralski folk w nowoczensym wydaniu, ale muzycy przypomnieli także tradycyjne góralskie przyśpiewki jak choćby "W murowanej piwnicy". Nie zabrakło góralskiego przeboju grupy De Press "Bo jo cie kochom", którego refren odśpiewali wszyscy! Było naprawdę energetycznie i entuzjastycznie! 

Spore kwoty zebrano z licytacji, m.in. gadżetów sportowych w PWSZ, gdzie odbywał się mecz koszykówki z udziałem mistrzów sportu. Ale i z lotów helikopterem nad Piłą oraz zaproszenia na widownię "Tańca z Gwiazdami" od Iwony Pavlovic. PIlanie wplacali na rzecz WOŚP rekordowe kwoty, licytowali setkami! 

Podobnie było w RCK, gdzie licytowano m.in. przejażdżkę czołgiem T55, biżuterię, loty paralotnią. Można było zrobić pamiątkowe zdjęcia z członkami historcznych grup rekonstrukcyjnych, ze strażakami, Góralami, ale też zdjęć grochówkę i napić się kawy. W foyer stanął dmuchany zamek. W sali kameralnej odbywały się pokazy sztuk walki. Na dużej scenie wystąpiły pilskie zespoły taneczne i muzyczne. Sala widowiskowa pękała w szwach.  

Wszędzie panowała wspaniała atmosfera. Więcej szczegółów na naszym portalu już wkrotce.  

 

      



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

burak 17.01.2018 22:36
do goscia ,Prawda, uposledzony burak ,wulgarny do granic ,wygraza jak nazywa sprzetem owsiaka tzn ,ze owsiak sie uwlaszczyl na spolecznych ulicznych zbiorkach wolontariuszy??? wode z mozgu ci zrobili i zyjesz w matriksie

andrzej 19.01.2018 22:11
Z takimi nie ma co dyskutować - są zbyt głupi. Powtarzają owsiakowe frazesy nie zdając sobie sprawy z ich miałkości i braku logiki i merytorycznych podstaw. .

rycho 16.01.2018 08:57
Kaja, ola, Patriota, wyrafinowany - ta sama mentalność, wyzwiska, insynuacje i.t.p. Nic konstruktywnego i nic ciekawego. Po prostu kłapanie i jad. Współczuję !

kaja 16.01.2018 10:31
A kogo obchodzi twoje współczucie, owsiakowy sługusie?

rycho 16.01.2018 13:52
c.b.d.o.

Prawda 17.01.2018 17:58
Sami popier...ency tu. Za to jak Ci się coś przydarzy ciemna maso, to na sygnale przyjedzie po Ciebie ambulans zasponsorowany przez Owsiaka. Nie Rydzyka czy Pis-dzielcow!!! Z poważaniem wsadz sobie w du... te twoje komentarze!!!

paranoja 15.01.2018 21:23
a tak naprawde to czas najwyzszy zreformowac chora sluzbe zdrowia, wyslac cbs do gabinetow lekarskich ile w ciagu dnia przyjeli na czarno klientow kasujac za wizyte niejednokrotnie 15 min 800 zl z raczki do raczki bez paragonu ,kazdy zwykly smiertelnik za kazda sprzedana zlotowke musi odprowadzic do kasy panstwa 5o gr ,ci co nie placa podatow maja najwieksze roszczenia ,prosze mi wytlumaczyc dlaczego lekarze sa poza systemem podatkowym ,nie znajduje racjonalnego wytlumaczenia to duza niesprawiedliwosc spoleczna.Place co miesiac 300 zl na ubezpieczenie zdrowotne ,a i tak musze isc do gabinetow placic slono,co miesiac daje na orkiestre uzdrowiciela sluzby zdrowia 300 zl i jakosc nikt swieta z tego nie robi na dodatek to owsiakowi winna jestem za oferte lozka w szpitalu,paranoja do czego to dochodzi!!

ola 15.01.2018 20:34
Ten "zatem", to jakiś niewydolny intelektualnie - powtarza jak katarynka "duszoszczipatjelnyje" frazesy przygotowane przez manipulatorów od Owsika, nie wiedząc nawet jakim jest osłem.

wyrafinowany 15.01.2018 19:03
owsiak to stary cwaniak znalazl sposob na zycie,uderzyl w czuly punkt - zdrowie ktore jest najcenniejsze dla kazdej matki.Sprawa stala sie juz niesmaczna ,bo przy okazji grzeja sie przy niej politycy zbijajac kapital polityczny,watpie w czyste 100 procentowe intencji ,bo lwia kwota z wolontariatu nie trafia na szczytny cel

Patriota 15.01.2018 08:05
Za 5 tysięcy debetu rolnik z Biskupina całkowicie gratis przekazuje każdemu obywatelowi, szczególnie donatorowi i podatnikowi, pełną swobodę wypowiedzi. Od dziś nikt nie musi się obawiać pisania i mówienia wprost, że Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak przez ponad 20 lat doili fundacje WOŚP i wkładali do własnej kieszeni miliony złotych, co zresztą czynią do dziś. Jeśli ktoś ma ochotę porównać metody działania fundacji WOŚP do metod stosowanych w sektach, też nie ma się czego obawiać, jest to dozwolona ocena takich niegodnych zachowań jak: „podpisz, że nie będziesz korzystał ze sprzętu WOŚP”. Absolutnie bezpiecznym jest stwierdzenie, że „Złoty Melon” to firma słup, która służy do wypłacania wielomilionowych kwot podmiotom, których właścicielami są bliscy Jerzego Owsiaka bądź on sam, pozostaje do pełnej dyspozycji. I to jest mój pond dwuletni wkład, dar dla społeczeństwa, które przez lata było przez Owsiaka i przedstawicieli WOŚP zastraszane medialnie, „prawnie” i szantażowane emocjonalnie.

zatem 15.01.2018 08:39
guzik mnie obchodzi ile z tego ma Owsiak, stworzyli fundację, prowadzą ją i pozytywnie porwali miliony. dzięki nim w wielu szpitalach sprzęt który kupili pomaga dzieciom. dzięki tej aparaturze niejedno dziecko nie musi konac w męczarniach. Zatem spadaj na drzewo pożale się boże "Patrioto"

kaja 15.01.2018 20:31
Dodaj ośle: miliony frajerów.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: do Kolo Treść komentarza: Ty, Kolo, zamiast doglądać sumienia Lemanku, zajmij się ustalaniem, kto ci dmucha i dyma starą. Są doniesienia, że schudłeś, bo brakuje w chacie żarcia. A to stara buli za każdy numerek, ma ciąg do bzykania. Nie ma pieniędzy, nie ma żarcia a stara pełna spermy kochasiów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:51 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: doroboty, do roboty! Treść komentarza: Jako redaktor naczelny 2004 - 2007 był znamienny balangą flaszkową 8 marca 2006, kiedy to na posiedzeniu zbiorowego ciała kierowniczego wytrąbił co najmniej półtora flaszki. A czaił się jeszcze na koniak dla dopicia. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:24 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: bąrzór Treść komentarza: Dla senatora Szejnfelda podajemy do wiadomości, że artykuł Szalbierza był komentarzem do jego podglądu i podsłuchu z opóźnieniem. W ogóle nasz żurnalista nie szczyci się finezyjną szybkością w myśleniu i pisaniu o zdarzeniach w tygodniku o zasięgu ponadregionalnym , chyba, że o flaszkach pitych w robocie. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:19 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: lux veritatis Treść komentarza: I musiał w ten interes wniknąć Mariusz Szalbierz, Jerzy Utkin, Sebastian Cyranek, Krzysztof Figiel, plus ekipy nagrywające, żeby zrobić porządek po swojemu, wychlać piwo z sokiem, popytać plażowiczów, czy podoba im się bar "Plaża Ty i Ja", czy można potajemnie kupić szklankę wódki, bo Mariusz potrzebuje, podobno do dezynfekcji butów z powodu wdepnął w gówno. Poza tym można użyć do zaszemrania w główce. A stara w tym czasie "tłok czekoladowy" z kumplem od wódki. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:10 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: wyrwij murom zęby krat Treść komentarza: Rzecz w tym, że we wrześniu 2012 była nagła potrzeba ze strony Wielkiego Smrodatora, żeby obrzucić wiadrem gówna członków Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, którzy z piedestału baru U Doroty latem 2006 obserwowali zmaganie się zapitego w trupa klienta Baru U Przestępcy (tak właścicielka tw Aleksandra nazwała bar przy drodze DK10). Obudzony do roboty medialnej Mariusz Szalbierz znalazł archiwalną relację o bracie w wódce, co mu posłużyło do wypełnienia wiadra gówna, szczególnie na nielubianą sekretarz Stowarzyszenia. Że to śmiechu warte? A kogo w zbiorze czytelników Tygodnika Nowego obchodzi ten event śmieszny i przerażający głupotą? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 10:35 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: konsument Treść komentarza: Do zrzygania. Tak jak Sebastian Cyranek ze Złotowa w barze "Plaża Ty i Ja" w Tucznie 18 sierpnia 2013 roku przepełnił się piwem beczkowym. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:12 Źródło komentarza: Wykopy w Parku Raczyńskich
Reklama
Reklama