Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku

W mroźny czwartek 08 lutego 2018 roku odbyła się II w której uczestniczyło 15 radnych.
Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku

Obecni byli również: Wiceburmistrz Wyrzyska Tadeusz Perliński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Piotr Radwański, Opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku radny Roman Łuka oraz nauczyciele pełniący funkcję koordynatorów działania MRM w Wyrzysku - Ryszard Sell (Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku), Damian Nieroda (Szkoła Podstawowa im. S. Staszica w Osieku nad Notecią), Michał Olejnik (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku), Anna Małek (Szkoła Podstawowa w Falmierowie im. H. Sienkiewicza w Falmierowie) i Krystian Gordon (Szkoła Podstawowa w Kosztowie im. M. Konopnickiej).

Po złożeniu sprawozdania Przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej z działalności w okresie międzysesyjnym nastąpiła prezentacja oferty sportowej w gminie Wyrzysk ze szczególnym uwzględnieniem propozycji dla dzieci i młodzieży. To zagadnienie doskonale przybliżyli zaproszeni goście – Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyrzysku Beata Borowczak, Prezes Klubu Sportowego Łobzonka Wyrzysk Łukasz Napierała oraz Prezes Towarzystwa Sportowo-Kulturalnego Orzeł Osiek Jacek Filipiak.

Następnie zostały przyjęte w kolejnych uchwałach plany pracy poszczególnych komisji na rok 2018. Wśród nich znalazły się m. in. propozycje nawiązania współpracy z młodzieżowymi radami miejskimi w regionie lub Polsce, rozwijania współpracy Samorządów Uczniowskich szkół z Gminy Wyrzysk, włączenia się w organizację gminnych obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz wybuchu powstania wielkopolskiego, dalszego prowadzenia Kroniki MRM, udział i pomoc w przygotowaniu gminnych imprez kulturalnych i sportowych, przyznania statuetek „Przyjaciele Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku” z okazji pięciolecia działalności MRM, kontynuowania współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Wyrzyska, Wyrzyskim Kołem Fotograficzno – Filmowym „OCZY SZEROKO OTWARTE”, Przedszkolem Publicznym im. Chatka Puchatka w Wyrzysku i Nadnoteckim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Białośliwiu.

Po zakończeniu sesji zebrani uczcili Tłusty Czwartek degustacją pączków zasponsorowanych przez władze miejskie i wykonali pamiątkowe fotografie.

MRM w Wyrzysku

Fot. M. Olejnik

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: fpTreść komentarza: Święto słowa i kultury a tu wiocha na peryferiach świeci obskurantyzmem. Dzieje się na faktach pilskich wiejskim portaliku o mieście. Jakim trzeba być wałkiem do przekazywania informacji genetycznej, żeby od ośmiu miesięcy chować się za "Error 1006" i pozbawić możliwości odniesienia się do plugawego artykułu opublikowanego 26 lutego 2014 roku godz. 17:12. Strach, panie, strach i przerażenie! Autorstwo przypisuje sobie fp.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 20:52Źródło komentarza: Święto słowa i kulturyAutor komentarza: TalesTreść komentarza: Medale, odznaczenia, ordery, konkursy, plebiscyty, rankingi - to już od dawna nie ma żadnej wartości i nikogo nie interesujeData dodania komentarza: 15.03.2026, 23:21Źródło komentarza: Senator Szejnfeld uhonorowany „Orłem Niepodległości”Autor komentarza: TalesTreść komentarza: Jak zawsze sukces ma wielu ojców (a porażka jest sierotą)Data dodania komentarza: 15.03.2026, 23:18Źródło komentarza: Nasz ambitny pomysł dojdzie do skutkuAutor komentarza: LOCTreść komentarza: Liga Obrony Cnoty upoważnia Lemanowicza do oceny nie tylko Mariusza, ale też jego córki rozwiedzionej, z bachorami, syna piszącego głupawe felietony raz w miesiącu, mamusi potrzebującej do uciech odbytniczego wału osadczego napędzanego wiatrakiem dla penetracji rozległych otworów przednich i tylnych.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 10:01Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: Stefan - KonstantyTreść komentarza: Od pieprzenia są parlamentarzyści.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 09:51Źródło komentarza: Senator Szejnfeld uhonorowany „Orłem Niepodległości”Autor komentarza: znachorTreść komentarza: Mi się zdaje, że ten facet na zdjęciu ma lekkie porażenie nerwu trójdzielnego lewostronnie i ślepawe oko.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 09:45Źródło komentarza: Nie będziemy frajerami
Reklama
Reklama