Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Chcielibyście zagrać w filmie z Robertem Gulaczykiem?

Kręcą „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież”.
Chcielibyście zagrać w filmie z Robertem Gulaczykiem?

Robert Gulaczyk czyli Vincent van Gogh z nominowanej do Oscara produkcji „Twój Vincent” zagra w filmie „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież”. Wcieli się w postać porucznika Kowalskiego, dowódcy wojsk powstańczych.

„Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież” to 3 część cyklu opowiadającego o losach powstańców wielkopolskich. Produkcję realizuje TV ASTA.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się lada dzień. Producenci poszukują aktorów i statystów. Jeszcze można dołączyć do zespołu.

- Jest to wyzwanie organizacyjne polegające na zsynchronizowaniu w ciągu zaledwie kilku dni pracy kilkudziesięciu osób – na tym z grubsza rzecz ujmując polegają prace przygotowawcze do dni zdjęciowych na planie filmu „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież”. Na planie pojawi się kilkaset osób. Samych żołnierzy czterech atakujących miasto oddziałów potrzeba stu. A należy pamiętać, że ktoś musi zagrać Niemców… Jak się okazuje swoich sił może spróbować każdy. Nie trzeba mieć żadnych predyspozycji aktorskich, wystarczy mieć trochę pasji w sobie, chęci. Przesłać do nas odpowiednie dane, takie jak wzrost, waga, numer buta, razem ze zdjęciem. Na tej podstawie będziemy przypasowywali ludzi do poszczególnych oddziałów. Maksymalnie potrwa to do trzech dni zdjęciowych – zachęcał w TV Asta Paweł Różycki, reżyser i scenarzysta filmu „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież”.

Przedsięwzięcie wspierają: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Chodzieży, urząd Gminy Chodzieży, Powiat Chodzieski oraz prywatni przedsiębiorcy. Ponieważ budżet tej produkcji jest dwukrotnie wyższy niż części poprzedniej opowiadającej o powstańczej historii Czarnkowa, kolejni sponsorzy są mile widziani. 

Zdjęcia do filmu powstawać będą w Chodzieży, w Pile i w Osieku. Zgłoszenia (mężczyźni, wiek 17-50 lat zdjęciem i wymiarami) należy błyskawicznie przysłać na adres [email protected]. Zdjęcia już ruszają!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama