Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Morsy na Płotkach

Jak promować miasto, a przy tym doskonale się bawić? Swój sposób na to mają członkowie Klubu Morsów z Piły, którzy w miniony weekend w stolicy Powiatu Pilskiego nad jeziorem Płotki, zorganizowali przy wsparciu ludzi pełnych pozytywnej energii, 2. Pilski Zlot Morsów. Zlot skupił ponad 100 morsów z całej Polski i miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia poprzez morsowanie, które można uprawiać niezależnie od wieku. Wydarzenie, któremu patronował Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, odbyło się przy wsparciu Powiatu Pilskiego.
Morsy na Płotkach

Autor: had

- Bez wątpienia jest to doskonały sposób promocji Piły i powiatu pilskiego. Przyjeżdżają do nas goście z całego kraju, którzy wspólnie realizują swoją pasję, którą jest morsowanie. Ten dwudniowy pobyt jest w mojej ocenie świadectwem tego, jak świetnie i kulturalnie zarazem, potrafią się bawić. Budujące jest to, że wszyscy są równi w realizowaniu swojej pasji, niezależnie od tego, kto czym zajmuje się zawodowo, i że potrafią się wspomagać w trudnych chwilach. Gratuluję Klubowi Morsów Piła, organizatorom tego przedsięwzięcia, i życzę aby w przyszłym roku skala wydarzenia była jeszcze większa – mówił starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Choć Klub Morsów w Pile jest niewielką grupą, to ich aktywność widoczna jest w całej Polsce.

- Reprezentujemy nasze miasto w całej Polsce, a to dlatego, że odwiedzamy zloty morsów, uczestniczymy w biegach i innych przedsięwzięciach sportowych. Łączy nas wspólna pasja morsowania, a ponadto wspaniale czujemy się ze sobą, tworząc jedną morsową rodzinę. Organizując to wydarzenie chcieliśmy pokazać mieszkańcom Piły, jak wygląda rodzinne morsowanie, i jaki to wspaniały sposób rekreacji. – mówi Aneta Kurnikowska, prezes Klubu Morsów Piła.

Warto zaznaczyć, że Klub Morsów Piła jest jedynym w Polsce, który ma w swoim logotypie kobietę i mężczyznę (jako oznakę równouprawnienia), i jedynym, który posługuje się określeniami „sucha foczka” i „suchy mors”, dla osób które uczestnicą w spotkaniach, a same się nie kąpią, wspierając jednak organizacyjnie  – przygotowują posiłki, robią dokumentację fotograficzną itp.

Źródło: powiat



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama