Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Anna Kluza promowała film w Izraelu

„Twój Vincent” bez Oscara, ale z pokazami na całym świecie
Anna Kluza promowała film w Izraelu

NOWY BUCZEK/ TEL AVIV   W 10 godzin namalowali wielki obraz z Vincentem! 

 

 

Za nami Oscarowa Gala. Niestety. Nominowany do nagrody film „Loving Vincent” („Twój Vincent”, prod. polsko- brytyjska) Doroty Kobieli i Hugh Welchmana – przy którym pracowali m.in. związani z regionem pilskim artyści – nie dostał statuetki. Natomiast obraz jest cały czas pokazywany na całym świecie. I wszędzie bije rekordy popularności. 

Obraz przegrał z największym konkurentem do nagrody – „Coco” – amerykańskim filmem animowanym wykonanym techniką trójwymiarową, w reżyserii Lee Unkricha (prod. Walt Disney Pictures i Pixar Animation Studios). Ogłoszony najlepszym filmem europejskim i obdarowany Europejską Nagrodą Filmową „Twój Vincent” to pierwszy w historii kina film pełnometrażowy od początku do końca namalowany! (najpierw nakręcono tradycyjne ujęcia z udziałem aktorów, następnie wyświetlano na płótnie pojedyncze kadry, które artyści klatka po klatce odmalowywali, by stworzyć ujęcie. Robiło to 125 malarzy – powstało 65 tysięcy klatek!).

- Nasz film stworzyli utalentowani ludzie, którzy uwierzyli w wyjątkowość tego projektu. Jestem bardzo dumna, że stałam się częścią czegoś, co ma szansę na trwałe zapisać się w historii kina – mówi Anna Kluza, pochodząca z regionu pilskiego (z Nowego Buczka), która pracowała przy filmie. Przygoda Ani z Vincentem zaczęła się na początku 2013 roku. - Zobaczyłam trailer z informacją, że jest pomysł na taki film. Absolutnie się zachwyciłam! Postanowiłam napisać do firmy i się zgłosić. Było to dość odważne z mojej strony, bo wówczas ja już od 6 lat nie zajmowałam się malarstwem. A studiowałam rzeźbę. Ale ten projekt i pomysł mnie tak zafascynowały, że bardzo, ale to bardzo chciałam wziąć w tym udział. Wysłałam portfolio..

I przeszła wzorowo testy. A potem przy produkcji była jednym z sześciu supervisorów – odpowiadała m.in. za testowanie i szkolenie malarzy, za nadzorowanie ich pracy. Jako artystka, sama zrealizowała kilka najbardziej ambitnych klatek filmu. Obraz, który pojawił się w trailerze, na bilbordach i plakatach promujących film, z odwracającym się Vincentem namalowała właśnie ona...

Dosłownie na parę dni przed oscarową galą pojechała wraz z Piotrem Dominiakiem, także pracującym przy produkcji, do Izraela, by tam promować film. W Tel Avivie w 10 godzin – w ramach tejże promocji – namalowali obraz (2x 4 m). Informacje o tym wydarzeniu szybko trafiły na izraelskie portale informacyjne: „W oczekiwaniu na pokaz nagrodzonego nominacją do Oscara filmu o życiu Van Gogha, „Loving Vincent”, składającego się z 62 450 ramek namalowanych przez 100 malarzy, dwoje z nich przyjechało do Izraela i malowało obraz na wielkim płótnie! Zajęło to im 10 godzin.” I „Dwaj malarze, Piotr Dominiak i Anna Kluza przyjechali do Izraela z Polski, a ostatniej nocy, aż do momentu rozpoczęcia premiery filmu, przez 10 godzin malowali obraz przedstawiający Vincenta van Gogha” – pisały media. Na stronach internetowych pojawiło się także video z tej akcji.  

eKi



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama