Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Spotkanie z pisarką Karoliną Kubilus

2 marca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krzyżu Wielkopolskim gościła pisarkę – Karolinę Kubilus. Autorka pochodzi z Trzcianki, jest absolwentką filologii polskiej, a jej droga zawodowa od wielu lat wiąże się z oświatą, jest dyrektorem szkoły w Łomnicy. Wcześniej pracowała również jako redaktorka Trzcianeckiej Telewizji Lokalnej oraz w Gazecie Trzcianeckiej.
Spotkanie z pisarką Karoliną Kubilus

Karolina Kubilus jest laureatką różnych konkursów literackich (m.in. za opowiadanie dla dzieci w Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego, w konkursie na pamiętniki nauczycieli oraz w konkursie „Szukamy talentów wsi” za utwory poetyckie). W minionym roku pisarka wzięła udział w 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, a w ostatnim czasie zajęła trzecie miejsce w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego „Osobowość Roku” w kategorii Kultura. Karolina Kubilus jest autorką pięciu powieści – „Serce nie słucha”, „Jak zjeść słonia?”, „Zobaczyć tęczę”, „ Szczęście w kolorze burgunda”, „Postaw na miłość”.

Autorka, przybyła na zaproszenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Publicznej w Krzyżu Wielkopolskim, opowiadała nie tylko o swoich książkach i warsztacie pisarskim. Publiczność pytała również o pozostałe pasje Karoliny Kubilus, wśród których znajduje się teatr, muzyka i podróże. Rozmowy o perypetiach powieściowych bohaterek przeszły do rozmów o sprawach ważnych i tych mniej istotnych dla każdego z nas, po prostu rozmów o życiu.

Miłą puentą spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez panie bibliotekarki. Goście długo jeszcze po zakończeniu części oficjalnej rozmawiali z pisarką przy filiżance aromatycznej kawy.

Katarzyna Hołyst


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama