Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Zagłosuj na pilski plakat

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich corocznie organizuje w dniach 8 – 15 maja „Ogólnopolski Tydzień Bibliotek”, którego celem jest przede wszystkim popularyzowanie czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na pracę bibliotekarza w celu podniesienia rangi tego zawodu.
Zagłosuj na pilski plakat

Od kilku lat Święto Bibliotekarzy i Bibliotek jest promowane poprzez plakat wybierany spośród nadsyłanych propozycji. Hasło tegorocznego konkursu brzmi: „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Jest to jednocześnie hasło Tygodnia Bibliotek i Bibliotekarzy.

Konkurs służy wybraniu najciekawszych projektów plakatów promujących ogólnopolski program Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i ma dwa etapy. W pierwszym uczestnicy przesyłają projekty, spośród których jury wybrało 12 plakatów do głosowania internetowego. Drugi etap: w głosowaniu internetowym wyłoniona zostaje zwycięska praca.

W tym roku Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile nadesłała swoją propozycję plakatu. Autorem jest Aleksandra Kaczmarek. Propozycja różni się od większości prac tym, że nie została stworzona przez profesjonalnego grafika przy użyciu specjalnego programu komputerowego, a wykonano ją, a raczej „wyrysowano”, własnoręcznie posługując się najstarszymi narzędziami czyli długopisem i kartka oraz przy zastosowaniu podstawowych zasad tworzenia dobrych notatek wizualnych.

Chcąc zagłosować na plakat musisz wejść na stronę Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (www.sbp.pl), zarejestrować się i kliknąć w zielone okienko „Konkurs na Plakat Tygodnia 2018. Głosowanie i oddać głos na wybrany plakat.

Dodatkowe informacje dotyczące głosowania znaleźć można na Facebooku Biblioteki Pedagogicznej.

(o)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama