Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Uwaga! Casting do filmu!

Będą kręcone kolejne ujęcia filmu "Gra w butelkę", którego akcja toczy się w Złotowie.
Uwaga! Casting do filmu!

Lokalna Wytwórnia Filmowa pracująca nad filmem "Gra w butelkę" poszukuje dzieci w wieku 6 – 12 lat - do scen wiosna - lato  2018

 

 

MAŁYCH – WIELKICH – AKTORÓW WRAZ Z RODZICAMI / OPIEKUNAMI ZAPRASZAMY

14. 04. 2018 – SOBOTA – GODZ 12.00 – ZCAS ZŁOTÓW

POSZUKUJEMY DZIECI W WIEKU 6 – 12 LAT ; DO SCEN WIOSNA, LATO … 2018

MILE WIDZIANE ZDOLNOŚCI TANECZNE !

W RAZIE PYTAŃ – KONTAKT – Pani Justyna Tomczyk tel : 721 586 972 / FB

CASTING DOTYCZY REALIZACJI WSPÓŁCZESNEJ CZĘŚCI FILMU

___________________________________________________________________________

GRA W BUTELKĘ – synopsis

Film ten opowiada historię trójki nadzwyczajnych, współcześnie żyjących bohaterów, którzy połączeni wspólną misją stawiają opór niebezpieczeństwu (z przeszłości) zagrażającemu ich rodzinnemu miastu. To opowieść czerpiąca z ludowych legend regionu Polski zwanego Krajną, jak i skomplikowanej historii miasta Złotów (dawniej Flatow), ze wskazaniem na okres pruski, aż do czasów współczesnych.  W roku 1990, w mieście Złotów (dawniej Flatow),  ekipa budowlana (przyp. autentyczny) odkryła piwnicę – sławnego dawniej w regionie – hotelu Lamberz ze znajdującym się tam, nietkniętym przez lata, magazynem alkoholu i innych artykułów. Ta sama piwnica była również składem i siedzibą Towarzystwa Butelkowego, organizacji tajnej o charakterze okultystycznym, założonej w roku 1814 przez grupę niemieckich, polskich i żydowskich ezoteryków.

Gra w butelkę, to  metafizyczna podróż do minionej epoki, jak i do dzisiejszego miasta, któremu zagraża  – powracający  z krainy ciemności – duch komendanta Gestapo;   szukający zaginionego  złota,  legendarnego odszkodowania za synagogę.  Film łączy znane historyczne fakty z fikcyjną narracją .  „Gra w butelkę”, to historia starszej pani pochodzenia niemieckiego, młodego Polaka oraz ich kompana Żyda, który jest „materialnie nieobecny”. Wszystko to –  i o wiele, wiele więcej –  w obronie  miasta, a przede wszystkim,  w imię wielkiej i utraconej miłości …

To film o tożsamości narodowej ludzi z tych terenów, wielkiej historii, oraz potrzebie jej poznania, będącej kluczem do ocalenia swoich bliskich. To podróż tylko dla odważnych …

Leszek Sawicki



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama