Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Nowi komendanci w KPP i Szkole Policji

Od środy pilska Komenda Powiatowa Policji ma nowego szefa. Został nim mł. insp. Sebastian Cichocki z Poznania. Nowego komendanta ma też Szkoła Policji w Pile. Obowiązki te powierzono dawnej komendant pilskiej KPP,  insp. Beacie Różniak-Krzeszewskiej.
Nowi komendanci w KPP i Szkole Policji

Niecodzienną oprawę miały środowe wydarzenia, związane z powołaniem nowym komendantów Komendy Powiatowej Policji i Szkoły Policji w Pile. W uroczystości wzięli udział Sekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – Minister Jarosław Zieliński, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Zbigniew Hoffmann – Wojewoda Wielkopolski, mł. insp. Sławomir Litwin – Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji oraz nadinsp. Tomasz Trawiński – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. Wśród zaproszonych gości byli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych i zaprzyjaźnionych instytucji.

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk powierzył obowiązki Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Pile mł. insp. Sebastianowi Cichockiemu z Poznania. Jak podaje pilska KPP, nowy komendant służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku. Do 1993 roku pracował na stanowisku dzielnicowego. W latach 1993-1999 związał się ze służbą śledczą ówczesnej Komendy Rejonowej Policji Poznań-Grunwald, skąd w 1999 roku przeszedł najpierw do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, a następnie do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu. Zajmował się prowadzeniem spraw o dużym ciężarze gatunkowym, często medialnych i dotyczących przestępczości zorganizowanej. W latach 2004-2012 pełnił funkcje kierownicze w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KWP w Poznaniu i Wydziale dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu. W latach 2012-2014 był Zastępcą Naczelnika Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu. W 2015 roku został Radcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu na Jednoosobowym Stanowisku ds. Odzyskiwania Mienia. Jako, że w 2009 roku mł. insp. Sebastian Cichocki stworzył Wielkopolski System Odzyskiwania Mienia w 2015 ówczesny Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powierzył mu misję utworzenia Wydziału ds. Odzyskiwania Mienia, który realizuje zadania szczególnie w zakresie pomocy pokrzywdzonemu w procesie karnym i pozbawienia sprawców „owoców” przestępstwa. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za długoletnią służbę, Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”. Prywatnie hobby nowego Komendanta to fotografia. Był autorem kilku wystaw indywidualnych, brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz organizował duże przedsięwzięcia wystawiennicze m.in. cykliczne wystawy w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu.

Nową komendant pilskiej Szkoły Policji została inspektor Beata Różniak-Krzeszewska. Jest pierwszą w historii Szkoły kobietą na takim stanowisku. Służbę w policji rozpoczęła 15 lutego 1995 roku w Wydziale Prewencji ówczesnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Pile. Od 2007 roku zajmowała w Policji stanowiska kierownicze: komendanta powiatowego Policji w Złotowie (dwukrotnie) oraz komendanta powiatowego Policji w Pile. Pani Komendant posiada liczne odznaczenia, między innymi: Srebrny Krzyż Zasługi, Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant”, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju.

Oprac. (acz)

foto: had



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Hej 23.04.2017 02:02
Pani komendant Jaś Wędrowniczek...

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama